Puķes iekarināmos podos un toveros – kā pareizi kopt
Foto: Publicitātes foto
Pat tad, ja tev pie mājas nav zemes pleķīša, ko apzaļumot, vēlmi pēc dārza var apmierināt ar iekarināmiem puķu podiem, ko pēc tam izlikt uz terases, balkona vai iekārt pie mājas fasādes. Saprotams, šādu augu kopšana prasa īpašas rūpes, un par to, kādā substrātā stādīt, cik bieži laistīt un kā apstādījumus apkopt, stāsta puķu audzēšanas izejmateriālu firmas ''Onava'' speciāliste Anita Onkele.

Mūsu vēlme arī pilsētvidē baudīt puķu, dārzeņu, krāšņumzāļu kompozīcijas, veido vienu no pēdējo gadu puķu pielietošanas virzieniem. Kompozīcijas var veidot iekarināmos podos vai lielāka izmēra podos, novietošanai uz pamatnes – toveros. Parasti šos veidojumus jau ziedošus pērkam no dēstaudzētājiem maijā vai jūnijā, bet ir iespēja vasaras laikā vairākkārtīgi mainīt šo apzaļumojumu, nopērkot jauna sortimenta vai krāsu gammas kompozīciju.

Tomēr, pirms ķeries pie augu iegādes vai stādīšanas darbiem, iepazīsties ar šādi augošo augu prasībām un veic tiem atbilstošus kopšanas darbus, lai prieks par poda puķu grupu vai toverī veidoto kompozīciju saglabātos līdz pat pirmajām salnām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!