<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/samcatchesides/">Sam-Cat</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/">cc</a>
Ne viens vien novērtējis spēcīgās līmes priekšrocības, ar to var salīmēt pat visneiedomājamākās lietas, taču līdz ar to nereti nākas saskarties, ka līme nejauši nopilējusi uz kādas virsmas. Tikko nopilējušu līmi ar pirkstiem aiztikt nudien nav ieteicams, bet, kā to noņemt pēc sacietēšanas?

Ja stingri sacietējusī līme nopilējusi vai kādā citā veidā nonākusi uz galda virsmas vai grīdas, labākais veids, kā ar to tikt galā – ar skrāpīti to uzmanīgi noberzēt. Ņem talkā rīku, kas neatstātu švīkas uz pašas virsmas, bet, ja negribas riskēt ar skrāpējumu rašanos, risinājums var būt arī acetons. Samitrini vates gabaliņu ar to, vairākas reizes iesmērē apskādēto vietu, un tad līme būs vieglāk noberzējama, raksta ''How to clean stuff''. Acetonu var aizstāt arī ar nagu lakas noņēmēju, arī tas būs gana labs līdzeklis, lai cieto līmi mīkstinātu un pēc tam noberzētu.

Kas attiecas uz stikla virsmām, no tām sakaltušo līmi varēs noņemt tikai tad, kad tā būs gana ilgi mirkusi kādā šķīdumā. Tātad var līmes vietu regulāri mitrināt ar vatīti, kas samērcēta ar ūdeni. Efektīvi līmes paliekas var notīrīt ar drānu, kas samitrināta ar ūdenī izšķīdinātu trauku mazgājamo līdzekli un kas pabijusi uz līmes kādu laiku. Līme pēc vairākām stundām kļūst mīkstāka un būs vieglāk nokasāma nost.

Ja nu gadījumā nekas no iepriekš minētā nav pa rokai, un, ja vien tas nekaitē virsmai, līmes pleķi var ieberzēt ar birstīti, kas samitrināta citronu sulā vai ēteriskajā eļļā.

Ja līme sacietējusi uz kāda auduma, vispirms vajadzētu mēģināt to nokasīt vai noberzēt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!