Flokši ir daudzgadīgi augi, kas pie mums ieceļojuši no Ziemeļamerikas kontinenta, kur tie aug arī savvaļā. Tie šķiet ļoti veiksmīgi pielāgojušies mūsu klimatiskajiem apstākļiem un palikuši uz dzīvi mūsu dārzos, teicami izturot aukstās ziemas un arī karstās vasaras. Šīs dārza puķes kļuvušas tik iecienītas, ka sastopamas teju katrā dārzā. Dažas sevišķi agras šķirnes sāk ziedēt pat jūnijā, bet pašas vēlākās vēl skaisti zied pat oktobra sākumā. Atkarībā no šķirnes, tie augumā var būt no pundurīšiem ap 50 cm, līdz gigantiskiem 150 cm.
Flokši vienā vietā var augt daudzus gadus, apburot ar savu noslēpumaino, saldo smaržu un priecējot gandrīz visā vasaras garumā desmit un vairāk gadus no vietas. Nav jābūt profesionālam dārzkopim, lai ar pavisam pieticīgām pūlēm panāktu bagātīgu ziedēšanu. Flokši vienlīdz labi augs gan sausākā, gan mitrākā dārza augsnē, gan pilnā saulē, gan pusēnā, ilgstoši priecējot ar košiem ziedu čemuriem, veidojot pievilcīgus krāsu akcentus jebkurā dārzā. Akmensdārzos tie ļoti labi saderēs ar citiem krāšņumaugiem.
Stādījumos augsni būtu vēlams nedaudz piesegt ar mulčas materiāliem. Tas karstajās, sausajās vasarās labāk un ilgāk saglabās vajadzīgo mitrumu augsnē. Stādījumus laistīt nepieciešams tikai sevišķa sausuma apstākļos, pie kam to vajadzētu darīt reti, bet bagātīgi. Vienkāršākais un labākais mēslojums flokšiem ir koku pelni.
Lai flokšiem veicinātu krāšņāku un ilgstošāku ziedēšanu, tiem nepieciešams noziedējušās ziedu skaras nogriezt, lai aktīvāk veidotos sānu dzinumi un ieriestos jaunie ziedpumpuri. Rudenī vecie dzinumi jānogriež līdz pašai zemei, tad pavasarī tie bagātīgāk sakuplos.
Vēlams arī augus atbrīvot no vecajām, dzeltējošajām lapām, tādējādi augiem radot labāku gaisa aerāciju, kas mitros laika apstākļos var būtiski kavēt vai ierobežot dažādu slimību izplatīšanos, it sevišķi dažādus pelējumus vai postošo miltrasu.
Flokšu galvenais ienaidnieks ir miltrasa. Pārlieku liels mitrums augsnē var būt priekšnoteikums miltrasas attīstībai. Tad tos ir nepieciešams miglot ar attiecīgiem fungicīdiem, kuri ir pieejami dārzkopības veikalos. Mūsu flokšu stādījumos jau gadiem ilgi miltrasas postījumi nav novēroti, jo tiek audzētas sevišķi miltrasas izturīgas šķirnes.
Flokšus pavairo ar stādu dalīšanu. To vienādi veiksmīgi var darīt gan vēlā rudenī, gan agrā pavasarī. Pavairot var arī ar jauno dzinumu spraudeņiem pavasarī. Agro flokšu šķirnes sāk ziedēt jau jūlijā, bet vēlās augusta beigās, septembra sākumā.