Dzīvnieku trenere un mīluļu uzvedības eksperte Mikela Bekere "Vetstreet" dalās savā pieredzē un novērojumos, pastāstot, ko saimniekiem ieteicams darīt, kā audzināt mīluli labāk nevajadzētu un kādi ir lielākie mīti un stereotipi par četrkājaino draugu dzīvi un paradumiem. Bekere ir sarakstījusi sešas grāmatas, kurās uzmanība vērsta uz dzīvnieku apmācību un raksturu.
Speciāliste apgalvo, ka mūsdienās cilvēki, tostarp daudzie miljoni suņu saimnieku, ir daudz izglītotāki dažādos jautājumos un spēj saprast un analizēt, kā viņu mājdzīvnieks uzvedas un kāda ir viņa motivācija. Taču joprojām pastāv daži mīti, kurus, kā skaidro Bekere, speciālistiem gluži vienkārši apnīk apgāzt, jo tie ir teju vispārzināmi un mūsdienās ne pie kā laba nenoved. Tāpēc trenere Bekere piemin sešus mītus par suņiem un viņu uzvedību, nepatiesos apgalvojumus atspēkojot.
Mīts: Vecs suns nespēj iemācīties neko jaunu
Mīts: Ļaut sunim gulēt uz dīvāna nozīmē ļaut viņam visu
Speciāliste Bekere min, ka mēdz būt atsevišķi gadījumi, kad suns diezgan agresīvi un uzstājīgi aizstāv savu guļvietu, neļaujot tai tuvoties cilvēkam. Tas var būt gan dīvāns, gan īpaši mīlulim ierīkots paklājiņš vai gultiņa, kur atpūsties.
Ja tu ļauj suņukam gulēt dīvānā, tas vien nenozīmē, ka mīlulim tagad ir atļauts pilnīgi viss. Joprojām jūsu attiecībās pastāvēs savi noteikumi, un suns zinās, kuras ir tās robežas, ko pārkāpt nevajadzētu. Tiesa, ja arī turpmāk novēro, ka sunim ir rakstura izmaiņas, ka mīlulis cenšas valdīt pār cilvēku un ka neklausa un dara to, kas viņam bija aizliegts iepriekš, tad gan jāpadomā, vai dīvāns nav tā vieta, kur mīlulim labāk neuzturēties. Bekere pat min, ka bieži vien dīvānu cilvēki vēlas pasargāt no spalvām, tāpēc uz tā nelaiž četrkājainos draugus.