Lai dāliju ziedi ilgāk saglabātos kraukšķīgi un stingri, kāti jāapplaucē ar verdošu ūdeni. Šādi dālijas ievērojami ilgāk saglabāsies svaigas, tāpēc šo padomu nudien vērts ņemt vērā.
Dālijām un asterēm svarīgi pirms likšanas vāzē noplēst lapas, jo tās vairo baktērijas un ūdenī ātri vien sapūs. Tāpēc lapas vienmēr noplēs tik tālu, lai ūdenī neviena nemērcētos. Svarīgi šīm puķēm ik pārdienas mainīt ūdeni, kas ir remdens vai istabas temperatūrā. Dālijām ūdeni var pat mainīt katru dienu, jo šīm puķēm tas īpaši ātri bojājas. Starp citu, asteres un dālijas no dārza vislabāk griezt tad, kad ziedi pilnībā izplaukuši.
Gladiolas jāliek pēc iespējas augstākā vāzē, piemēram, cilindra formas, un ūdeni nevajag pārlieku daudz. Pietiks, ja no apakšas ūdens nosegs 5 – 7 cm.
Krizantēmām pirms likšanas vāzē vēlams nogriezt kātiņu un to pat nedaudz iedauzīt. Vāzē lej siltu, bet ne verdošu ūdeni.
Apvītušas puķes atsvaidzina, ja tās ietin mitrā papīrā un pēc iespējas dziļāk ievieto siltā ūdenī. Siltu ūdeni augi daudz labāk uzsūc.
Grieztus ziedus nedrīkst likt blakus grozam ar āboliem, jo tad ziedi ātri novīst.
Liekot puķes vāzēs, kātu griezums ik pa laikam jāatjauno, un pareizi būtu tos apgriezt ūdenī, lai audos neieplūstu gaiss, kas kavē ūdens iesūkšanos.
Atceries, ka grieztie ziedi ilgi necieš tiešus saules starus un caurvēju, tāpat arī nevajadzētu vāzi glabāt tuvu sildelementiem.
Svarīgi jebkuras puķes vāzē izkārtot brīvi, tās pārlieku nesablīvējot. Ja vienā vāzē būs par daudz puķu, novīšana un kātu pūšanas process paātrināsies.
Rakstā izmantota informācija no M.Kalniņa grāmatas ''1000 vērtīgu padomu''.