miskaste atkritumi šķirošana
Foto: Shutterstock
Nepietiek vien ar to, ka pats miskastes saturs dažreiz ožai nav tas patīkamākais, reizēm arī pati tvertne uzsūkusi nepatīkamās smakas, un nav jau brīnums, ja tur nepārtraukti tiek mesti atkritumi. ''Tava Māja'' nāk talkā ar padomu, kā vislabāk izmazgāt miskasti.

Visupirms vajadzētu ievērot to, lai miskastes saturs nesaskartos ar tvertni, proti – izmanto miskastes maisus vai parastos iepirkuma maisiņus šim nolūkam. Tad arī būs vieglāk iznest atkritumus, katru reizi nenēsājot līdzi pašu tvertni šurpu un turpu. Taču nereti maisi pārplīst, kā rezultātā kaut kas sapil un izbirst cauri, un tas arī ir iemesls tam, kāpēc miskaste sāk nelāgi ost.

Šādās reizēs vispirms iztīri miskasti no visiem sausajiem gružiem, kas tur sakrituši, tad iesmidzini kādu tīrīšanas līdzekli vai pievieno dažas piles trauku mazgājamo līdzekli, ielej siltu ūdeni un ar kādu birsti kārtīgi izberz visu iekšpusi. Netīro ūdeni nelej dušas kabīnē, vannā vai izlietnē, bet vislabāk klozetpodā. Ja nepieciešams, miskastes mazgāšanu atkārto vairākas reizes.

Pēc mazgāšanas izskalo miskasti ar vēsu ūdeni, atstāj kārtīgi nožūt vai arī izslauki ar sausu papīra dvieli. Nekādā gadījumā neliec maisu un neizmanto miskasti vēl tad, kad tā ir slapja, citādi jau pēc dienas smaka būs atgriezusies. Smaku likvidēšanai noderēs etiķis – dažas karotes izšķīdini ūdenī un kārtīgi izmazgā ar to iekšpusi. Arī soda visai labi uzņems nepatīkamo smaku, tāpēc arī tas būs labs līdzeklis miskastes izmazgāšanai. Vēl labāk, ja pēc mazgāšanas iekšpusi izsmidzina ar etiķūdeni, kas neļauj tik ātri atkal parādīties smakai, bet arī šādā gadījumā jāļauj šķidrumam nožūt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!