bumbieri rudens augļi raža
Foto: Shutterstock
Rudens uzņem apgriezienus un arī augļu dārzā turpina nogatavoties sulīgie bumbieri. Ja visus augļus neapēdīsi uzreiz un kādu daļu vēlies noglabāt vēlākam laikam, noderīgi būs šie tautas padomi, kur un kā vislabāk augļus glabāt.

Visupirms jāņem vērā tas, ko skandina augļkopības speciālisti – glabāšanai labāk izvēlēties vēlās šķirnes, jo tieši tās ir piemērotākas uzglabāšanai ilgākam laikam.

Pirms ievērot uzglabāšanas padomus, svarīgi ievākt vislabākos augļus. Uzglabāt var tikai tos kvalitatīvākos augļus, kam nav bojājumu, puvuma un citu defektu pazīmju. Vēl labāk, ja auglim vēl ir stingrs kātiņš. Lietainā dienā vākti bumbieri glabāsies sliktāk, turklāt jāievāc nevis uz zemes kritušie, bet augļus no zariem atsevišķi noplūc, koku nepurinot.

Bumbierus ieteicams glabāt kastēs, kur ieklātas avīzes vai papīrs un sabērtas mīkstas skaidas (lapu koku) vai smalka kūdra. Arī augļus vēlams ietīt papīrā, tad tie glabāsies vēl labāk. Svarīgi, lai virs katras bumbieru kārtas atkal būtu pārklāts papīrs un sabērtas skaidas – tādā veidā izvairīsies no augļu saspiešanās un bojāšanās. Lai arī tautas metodēs ietilpst arī padoms par salmu izmantošanu, speciālisti to neatzīst, jo tie ātri samirkst un ar laiku sāk pūt, kas, protams, nav vēlams augļiem.

Kad augļi salikti kastēs glabāšanai, svarīgi arī ik pārdienas tos pārbaudīt, jo noteikti kāds laika gaitā sabojāsies. Bojātos bumbierus noteikti jāizņem. Ņem vērā, lai līdzās bumbieriem neglabātos arī kartupeļi, jo tie izdala vielas, kas paātrina augļu nogatavošanās procesu. Tāpat jāņem vērā, ka bumbieri absorbē citu ēdienu smaržu un aromātu, tāpēc tos nevajadzētu uzglabāt ar spēcīgu aromātu apveltītu pārtikas produktu tuvumā.

Bumbieriem vispiemērotākās būs vēsas un mitras telpas, kur temperatūra ir +1 līdz +3 oC robežās. Tas var būt pagrabs, no sala pasargāta garāža vai pat bēniņi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!