Kāpēc mājdzīvnieks satrakojas, apmeklējot veterinārārstu
Foto: Shutterstock
Veterinārās klīnikas apmeklējums nav patīkams ne saimniekam, ne viņa mīlulim. Protams, visbiežāk tas notiek gadījumos, kad ir aizdomas par kādu saslimšanu un veselības problēmām, bet, nonākot klīnikā, saimnieks redz, ka bieži vien gadās vēl viena ķibele – mīluļa uzvedība. Vai arī tavs četrkājainais draugs nav savā ādā, nonākdams speciālista rokās?

Tie kaķu saimnieki, kas ar savu mīluli jau reiz paviesojušies pie veterinārārsta, noteikti zinās, ka murrātājam šis brauciens noteikti nav patīkams. Protams, tas sākas ar kaķa ievietošanu pārnēsājamā kastē, kas saimniekam ir pārbaudījums. Brīžiem šķiet, ka kaķis ir gluži vai kā pareģis, precīzi zinot, ka no pārnēsājamās kastes viņš izlīdīs vien tad, kad jau atradīsies klīnikā. Un kurš mīlulis gan to vēlas piedzīvot? Tāpēc kaķa noķeršana, viņa šņākšanas paklausīšanās un skrāpējumu paciešana daudziem saimniekiem ir neizbēgams posms ceļā pie speciālista. Protams, nevar aizmirst arī kaķa ņaudas no automašīnas aizmugurējā sēdekļa, kur novietota kaste. Jā, mīlulim šis piedzīvojums noteikti nav patīkams. Taču ir dzirdēti arī pozitīvāki stāsti, ka kaķis gandrīz vai vispār nereaģē uz to, ka atkal jākāpj kastē, jābrauc automašīnā un mierīgi jāguļ uz galda veterinārajā klīnikā, kamēr speciālists viņu apskata. Mīluļi mēdz būt tik dažādi!

Ar suņiem gan mēdz būt daudz vieglāk. Paklausīgi un labi audzināti mīluļi, protams, sajutīs, ka klāt nepatīkamā vizīte pie veterinārārsta, taču viņus nav jāliek pārnēsājamā kastē, kas jau uzreiz krietni atvieglo uzdevumu. Ja suņuks vēl ne reizi nav braucis automašīnā, kas viņu aizvedīs uz klīniku, jārēķinās, ka pa ceļam dzīvnieciņam var sagriezties vēders un sākties vemšana. Tāpēc pirms paredzētās vizītes ieteicams suņukam nedot neko ēdamu un dzeramu, ja gaidāms pirmais brauciens automašīnā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!