rudens lievenis pagalms dārza mēbeles
Foto: Shutterstock
Gribam to mēs vai nē, aukstums pienāks. Un visticamāk ātrāk, nekā mēs to gribētu. Vieniem apkures sezona jau sākusies, citi vēl gaida, kad radiatori sāks sildīt, taču bez siltuma ieviešanas telpā jāpagūst izdarīt dažas saimnieciskas lietas ne vien iekštelpās, bet arī pagalmā.

Kas attiecas uz apkuri, te vērts pievērst uzmanību dažādiem priekšdarbiem, lai telpu sasildīšana sekmētos. Radiatori noteikti jāatgaiso, lai tie sasiltu vienmērīgi. Savukārt elektriskos radiatorus pirms ieslēgšanas ieteicams noslaucīt no putekļiem, ja ir iespējams, lai sākumā nav deguma smaka. Tiem, kam mājās ir malkas apkure, pirms kurināšanas ieteicams izsaukt skursteņslauķi, lai tas iztīra ne vien dūmvadu, bet arī cukas, lai krāsns labāk silda. To tik tiešām ir ieteicams darīt katru gadu, jo tas ietekmē ne vien krāsns kurināšanas un sildīšanas kvalitāti, bet arī drošību. Un kas svarīgi, šo pienākumu vislabāk uzticēt sertificētam speciālistam.

Rudens sezonā visai biežas ir lietavas, tāpēc jau laikus pārbaudi, vai notekcaurules ir pietiekami tīras un lapkritis nav darījis savu. Ja renes pilnas ar lapām, rene nespēj pilnā apjomā pildīt savas tiešās funkcijas, novirzot ūdeni uz tekni, un ūdens līs pāri jumta renes malām.

Lietavu sezonā noteikti arī kāpņu telpa un mājas lievenis ir smilšaināks, nekā parasti, tāpēc slotas palīdzība šeit būtu pat ļoti vēlama. Tāpat ir īstais laiks nomazgāt logus, apmazgāt rāmjus no putekļiem, un arī palodzes gan iekštelpās, gan ārpusē. Mājām ar terasi vai dzīvokļiem ar balkonu īstais laiks veikt ģenerālo tīrīšanu arī šeit, lai godam sagaidītu vēso sezonu ar tīrību.

Tumšie vakari ir kā radīti, lai izrevidētu skapi, atbrīvotos no liekajām mantām un atbrīvotu vietu jaunām lietām. Vai tas būtu apģērbs, apavi, sadzīves tehnika, žurnālu kalni vai rotaļlietas, nevajag mājās ilgstoši glabāt lietas, kas vairs netiek izmantotas. Nekrāsim putekļu kārtas tur, kur tās nevajag!

Apskati, kādā stāvoklī ir dārza mēbeles, iespējams, tās jau nokalpojušas vai arī jāatjauno krāsojums. Noteikti neatstāj koka mēbeles zem klajas debess, jo lielais mitrums darīs savu, vai arī apstrādā mēbeli ar speciālu līdzekli, lai koks nesapūtu līdz pavasarim.

Aprūpē puķu apstādījumus, ja nepieciešams, pārstādi garšaugu stādus audzēšanai iekštelpās, bet noziedējušo samteņu vietā, kas aug palodzes kastēs, sastādi viršus.

Un, kad grūtākie darbiņi aiz muguras, laiks izveidot kaut ko greznu un rudenīgu iekštelpām. Vai tas būtu kāds vainadziņš, košs svečturis no dabas veltēm vai virtene no krāsainajām koku lapām, ļauj vaļu fantāzijai un izveido dekorus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!