Visupirms svarīgi jebkuru vilnas izstrādājumu iztīrīt no sausajiem gružiem. Ja segā salipuši gruži, tie jāizņem ar pirkstiem un jāizmet. Mazgājot vilnu veļasmašīnā, gruži turpat arī paliks un nekā neizmazgāsies.
Vai vilnas izstrādājumus mazgātu ar rokām vai veļasmašīnā, jebkurā gadījumā piemērots būs silts ūdens (30 oC). Kas attiecas uz mazgāšanas līdzekļiem, nedz pulveris, nedz arī veļas ziepes nebūs tas labākais, tā vietā izvēlies speciālu šķidro līdzekli vilnas apģērbu mazgāšanai.
Ja vilnas izstrādājumus mazgā veļas mašīnā, noteikti izmanto tam paredzēto režīmu (vilnas apģērbiem), kā arī neizmanto centrifūgu. Pēc mazgāšanas vilnas izstrādājumi būs slapji, bet tā tam jābūt, pretējā gadījumā centrifūga var saraut vilnu. Ja tomēr vairies vilnas segu vai kādu citu lielu vilnas izstrādājumu mazgāt veļas mašīnā, piepildi vannu ar siltu ūdeni un liec mērcēties. Tad ar viegli stampājošām kustībām mazgā vilnu, bet noteikti neberzē un nespaidi vilnu.
Nelielus vilnas izstrādājumus, piemēram, šalli, cimdus, zeķes pirms ievietošanas veļas mašīnā ieteicams ielikt speciālā veļas mazgāšanas tīkliņā.
Starp citu, ne vienmēr vilnai vajadzēs mērcēšanu. Dažreiz var pietikt, ja mazgāšanas līdzekli saputo nelielā ūdens daudzumā un tad ar izveidojušām putām samitrina vilnu. Uz kādu laiku atstāj putas savilkties, bet tad ar mitru sūkli uzsūc netīrumus un putas.
Kad vilnas izstrādājumi izmazgāti, seko žāvēšana, un šajā sakarā jābūt pacietīgam. Vilnu nedrīkst stingri spiest un stampāt, līdz ar to liekajam slapjumam jāizžūst dabīgi, izkārtā veidā.
Vilnas mazgāšanai var rekomendēt ķīmisko tīrīšanu, kur par tekstilijas kopšanu parūpēsies vispienācīgāk.