trauku žāvētājs virtuve žalūzijas
Foto: Shutterstock
Trauku žāvētājs ir glābiņš reizēs, kad nav daudz laika slaucīt traukus, ļaujot tiem pašiem nožūt speciālajā statīvā. Nereti tas mitruma ietekmē aprūsē, tāpēc ar laiku zaudē pievilcību. Tomēr ir dažas metodes, kā tam atkal likt izskatīties kā jaunam.

Trauku žāvētāju vajadzētu ik pa laikam apmazgāt arī tad, ja rūsas pazīmes vēl nav. Tad arī būs lielāka iespējamība tai neparādīties. Ja ir trauku mašīna, ik pa laikam izmazgā žāvētāju ierīcē, ja nav, izmanto dziļu izlietni vai bļodu, kur to kārtīgi izmērcēt. Sajauc siltu ūdeni ar trauku mazgājamo līdzekli un ļauj žāvētājam kārtīgi izmirkt. Tas vajadzīgs, jo nereti žāvētājs ar laiku noklājas ar ziepju nogulsnēm vai kaļķakmens nosēdumiem. Žāvētāju noskalo un nožāvē, pirms liec to atkal vietā. Ja statīvam ir atsevišķs nodalījums virtuves rīku žāvēšanai, noņem un kārtīgi izmērcē, izmazgā arī to.

Nereti trauku žāvētājam apakšā ir speciāla paplāte, kur sapil ūdens no traukiem. Bieži tiek aizmirsts, ka arī šī sastāvdaļa ir jānomazgā. Ar laiku tajā var rasties glumas ūdens nogulsnes un pat pelējums, kas, protams, nav vajadzīgs, tāpēc ik pa laikam izlej lieko ūdeni un noteikti ar ziepjūdeni apmazgā paplāti no visām pusēm. Svarīgi pēc katras mazgāšanas reizes gan paplāti, gan pašu statīvu nožāvēt, pirms tajā liek traukus.

Ja parādījušās pirmās rūsas pazīmes, steidz to likvidēt, sajaucot sodu ar sāli un izmantojot pastu kā tīrīšanas līdzekli. Statīva spodrināšanā noderēs kāda švamme vai birste ar ne pārāk abrazīviem sariem, ar kuru piekļūt klāt arī šaurākajām spraugām.

Trauku žāvētāja tuvumā neturi metāliskus priekšmetus, jo mitruma ietekmē tie veicina korozijas veidošanos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!