Filmās ne reizi vien redzēts, ka visai ierasta prakse ir medikamentus glabāt vannasistabā aiz spoguļa, speciāli iebūvētā plauktiņā. Šo ideju var aizlienēt, ja medikamenti jālieto ik dienu, bet vienlaikus jāuzmana, lai mazākie bērni netiktu klāt plauktiņu saturam.
Tikpat labi tas var būt atsevišķs plauktiņš, kuram mazajiem ķipariem tik viegli nemaz nepiekļūt.
Ja visbiežāk medikamentu kastīti atver, lai paņemtu plāksterus, marli vai ko citu, kas palīdzētu ātrāk sadziedēt virtuvē gūtās traumas, iespējams, vērts apsvērt domu par kārbas glabāšanu kādā augstākā virtuves plauktā.
Medikamentiem drošākā vide glabāšanai ir metāla bundža vai kārba. Caur to pie satura nenokļūs tieši saules stari, turklāt tā nodrošina medikamentiem vēsu un tumšu vidi.
Visbiežāk ierasts izvēlēties baltu bundžu ar sarkanu krustu medikamentu glabāšanai, bet gaumīgi izskatīsies arī dzīvespriecīgāku krāsu trauki, tiesa, tikai tādā gadījumā, ja tie lieki nepievērš bērnu uzmanību un nerada vēlmi iepazīsties ar saturu.
Bieži vien kastes saturs ir savandīts, tāpēc šim nolūkam noderīga būs caurspīdīga materiāla kaste ar vairākiem iedalījumiem, kur glabāt katru medikamentu veidu atsevišķā iedaļā, lai viss nav samests kā vienā maisā.
Tikpat labi tas var būt kāds pīts groziņš, kas ielikts plauktiņā. Groziņa noformējums neliks manīt par to, kas glabājas iekšā, tāpēc, ja nav vietas, kur tos paslēpt aiz durtiņām, šāds variants nesabojās interjeru.
Vēl kāda alternatīva jau ierastajām kastēm, ir šāds vairāku kabatiņu pakaramais, ko ērti iekārt kādā plaukta iekšpusē. Viss saturs būs ērti pārskatāms un sasniedzams.
Kad es lēmis par labu kādai idejai, pārliecinies, ka izvēlētais risinājums ir atbilstošs medikamentu uzglabāšanai un mitrums, gaisma, temperatūra nekaitēs. Vairāk par to, kā pareizi uzglabāt zāles, var izlasīt šeit.