Igors Deņisovs. Arlekīnpīle pie Mangaļsalas mola
26. oktobrī Rīgā, Mangaļsalas molā, novērota Latvijā reta un iepriekš nemanīta putnu suga - arlekīnpīle, liecina informācija "Dabasdati.lv". Arlekīnpīle arī kļūst par 364. putnu sugu, kas novērota Latvijā.

Kā stāsta "Dabasdati.lv" pārstāve Nora Rustanoviča, 26. oktobrī aktīvs putnu vērotājs Igors Deņisovs bija devies vērot putnus gar jūras krastu no Vecāķiem uz Mangaļsalu. Deņisovs atklājis, ka netālu no Mangaļsalas mola pamanījis gaigalu bariņu un, aplūkojot tuvāk binoklī, starp gaigalām pamanījis nelielu brūnu pīli, kas izskatījusies ļoti līdzīga arlekīnpīlei. Viņš uzreiz uzņēmis fotoattēlu, kas apstiprināja, ka tā tiešām ir arlekīnpīles (Histrionicus histrionicus) mātīte, pirmā gada putns. Šo putnu sugu vērotājs 2015. gadā bija redzējis savvaļā Kanādā, Britu Kolumbijas provincē, kur ir arlekīnpīļu dabiskais izplatības areāls.

Arlekīnpīle ir maza auguma pīle, kas ligzdo aukstu, strauju upju krastos. Riesta laikā tēviņa apspalvojums ir ļoti krāšņs – pelēkzils ar kastaņbrūniem sāniem un baltām un melnām joslām uz ķermeņa un galvas. Mātīte ir pelēkbrūna ar baltu laukumu ap acīm. Abiem dzimumiem ir balti ausu laukumiņi, pelēki knābji ar gaišāku knābja galu. Pēcriesta laikā, kad tēviņš nomaina spalvu tērpu, abi dzimumi ir grūti atšķirami. To dabiskais izplatības areāls ir Ziemeļamerikas ziemeļos Kanādā un ASV, Grenlandē, Islandē un Eirāzijas (sākot ar Krievijas ziemeļaustrumiem) austrumos. Tās ziemošanas areāls Āzijā aptver Ķīnas ziemeļaustrumus, Japānu un Koreju, vēstīts mājaslapā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!