Uz dušas kabīnes durvīm no iekšpuses ik dienas nokļūst mazgāšanās līdzekļu un ūdens paliekas, kas laika gaitā veido nogulsnes. Ja durvis ir no plastmasas vai stikla, tīrīšanai izmanto etiķi. Sajauc to ar ūdeni, izsmidzini uz virsmas un atstāj uz laiku ievilkties. Pēc tam virsmu noskalo ar siltu ūdeni un nogulšņu vietā atkal būs spoža virsma. Ja dušas kabīne ir flīzēta no akmens flīzēm, etiķis var tās sabojāt, tāpēc šādos gadījumos labāk izmanto sodu, kas sajaukta ar šķidrajām ziepēm.
Visbiežāk dažādu virsmu tīrīšanai izmantojam lupatiņu vai birsti, taču dušas kabīnes durvju tīrīšanas gadījumā labāk izmantot kādu sūkli, kas efektīvāk nospodrinās virsmu, nevis izsmērēs netīrumus pa visurieni. Turklāt sūklis uzsūks tīrīšanas līdzekli un neatstās to uz virsmas, tāpēc būs mazāka iespējamība tam nonākt saskarsmē ar ādu mazgāšanās laikā.
Vai esi izmēģinājis citronu šajā tīrīšanas darbiņā? Kā izrādās, arī šāda var būt alternatīva ķīmiskajiem līdzekļiem, turklāt ne mazāk efektīva. Pārgriez citronu uz pusēm, uzber mīkstumam sodu un tad to izmanto gluži kā sūkli, ieberzējot virsmu. Citronu sula apvienojumā ar sodu lieliski tiks galā gan ar kaļķakmens nosēdumiem, gan citiem netīrumiem, kas laika gaitā parādījušies dušas kabīnē. Nemaz nevajadzēs stikla tīrīšanas līdzekli, citrons lieliski atgriezīs atpakaļ spožumu jebkurai virsmai.
Ne tikai dušas kabīnes durvju daļa laiku pa laikam jānospodrina. Nereti arī salaiduma vietas, šuves un durvju sliedes rūpīgi jāizmazgā, un šim nolūkam noderīga būs neliela birstīte, piemēram, zobu suka, ar kuru izdosies tikt klāt šaurākām spraugām, kur sakrājušies netīrumi.
Tīrīšana būs jāveic retāk, ja pēc katras tās lietošanas reizes durvis atvērsi līdz galam vaļā, lai dušas kabīne izvēdinās.
Ja dušas kabīnes biežā mazgāšana nogurdina, vēl viens paņēmiens, kā šo mājas darbu atlicināt: pēc dušošanās izsmidzināt kabīnē līdzekli no ūdens un etiķa. Tas neļaus rasties kaļķakmens nosēdumiem un nogulsnēm no ziepēm.