Māla podiņi ir ļoti pateicīgi apgleznošanai, turklāt paša mākslinieciskā artava tos padarīs oriģinālus un neatkārtojamus.
Vispirms nokrāso podiņus baltus, kārtīgi nožāvē, aptin ar līmlentu zonu, kuru vēlies saglabāt baltu, bet nenoklāto nopūt vai nokrāso ar citu krāsu, piemēram, zelta, un tie iegūs pavisam jaunu veidolu.
Arī puķupodi ir visai piemēroti mākslinieciskām nodarbēm – pludini uz tiem krāsas, apglezno, aplīmē un visādi citādi izrotā apnikušo puķupodu.
Kad nokrāsoti ar speciālo tāfeles krāsu, uz podiņiem ar krītu varēs atstāt dažādus uzrakstus, piemēram, ar nozīmēm, kas tajos aug, ja tie ir garšaugi.
Glazētie puķupodi ir visai pateicīgi apzīmēšanai ar flomāsteriem – izmēģini!
Ne vienmēr puķupodiem jābūt vienādiem. Izmanto vienus krāsu toņus, bet ar zīmējumiem droši variē, lai tie ir saskaņoti, bet tajā pašā laikā katrs atšķirīgs.
Skaisti izskatīsies ar trafaretiem krāsoti puķupodi, atstājot skaistus zīmējumus dekoratīviem nolūkiem.
Uzklāj uz puķupoda līmi, pēc tam foliju vai zelta papīru un pielipini to. Tas nekas, ka izveidosies kāda kroka, tas noformējumu padarīs šķietami oriģinālāku.
Bērni būs pateicīgi par iespēju savas mākslinieciskās dotības paust ne tikai uz papīra, tāpēc iedod tiem krāsas un ļauj ar pirkstiem apgleznot puķupodus, kā vien tīk. Pēc tam to nopūt vai nokrāso ar laku, lai krāsa labāk saglabātos.
Ja nu tomēr nevienas pārvērtības nav patikušas, bet esošais puķupoda veidols nemaz neiet pie sirds, ieliec to kādā dekoratīvā sainītī. Tas var būt adīts, tamborēts, sašūts no ādas vai auduma – izskatīties oriģināli.