Tas, ka burkās var glabāt garšvielas, tējas, dažādus sausos produktus, piemēram, miltus, cukuru, kuskusu, nav nekas jauns, bet, vai esi iedomājies, ka no burciņām var izveidot lampu vai lielajā trīslitru burkā – miniatūru japāņu dārziņu?
Ja gaidāms daudz viesu, bet desertu trauku nav pietiekami daudz, izmanto burciņas un pasniedz gardumus šādi!
Burka var būt arī kā dekoratīvs virtuves papildinājums, ja tajā saber ķiploku galviņas, sīpolus, valriekstus čaumalas vai ko citu.
Apgleznojot vai nopūšot ar aerosola krāsu burkas un pudeles, iegūsi interesantus trauciņus, kur glabāt rakstāmpiederumus un dekoratīvās kosmētikas rīkus.
Gada nogalē svētku noskaņā no burciņām var radīt dažādus dekorus. Piemēram, nopūt traukus ar baltu krāsu vai aplīmē ar mākslīgo sniegu, pārsien greznu lentīti un liec iekšā svecīti!
Burkā var iestādīt vai ūdenī iemērkt Ziemassvētku eglīti!
Atceries, ka burciņas var būt lieliska alternatīva ziedu vāzēm!
No burciņām var pat izveidot elegantu gaismekli! Izvēlies tādas, kurām ir skaisti vāciņi vai arī iepriekš nokrāso vai nopūt ar krāsu, izgriez caurumiņus tajā un tad ievieto spuldzi, kas iekarināta aukliņā.
Lūk, kāda greznība var būt gala rezultātā, izmantojot burciņas!
Nereti sukulentu kompozīcijas veido stikla traukos, bet kāpēc gan tā nevarētu būt trīslitru burka? Izmērs būs pateicīgāks novietošanai uz kāda plaukta, turklāt būs vēl labāk redzami visi slāņi ar augsni, akmentiņiem, sūnu un smiltīm. Izveido savu miniatūro japāņu dārzu!
Ja aktuāli remontdarbi un krāsošana, netīrās otas var iemērkt ūdenī tieši burciņās, un nebūs jāziedo neviens labais trauks no virtuves krājumiem.
Burciņas ļoti noderīgu pielietojumu atradīs Jaunā gada vai Ziemassvētku svinībās, kad aizdedzinām brīnumsvecītes. Ieliekot tās burciņā, mirguļojošās gaismiņas būs redzamas un tas būs drošāk, nekā turēt tās rokās.
Burciņās var salikt virtenes ar LED gaismiņām, un ar tām izrotāt palodzi, plauktus vai citus tumšus kaktus mājās.