Foto: DELFI
Grūti nepamanīt šobrīd tik valdošo aktualitāti ar senatnīgajiem koka dēlīšiem it visur. No tiem veido sienu paneļus, gultas galvgaļus, galda virsmu, plauktus un ko tik vēl ne. Ja arī tavos krājumos ir veci koka dēļi, kurus visai labi iedomājies interjerā izmantojamus, uzzini, kā tos vispareizāk notīrīt un apstrādāt lietošanai.

Ja koka dēlīši ir netīri ar smiltīm, dubļiem vai ko citu, vispirms tos rūpīgi nomazgā, piemēram, ar augstspiediena sūkni, pēc tam rūpīgi nožāvējot katru no tiem.

Kad dēļi ir pilnībā sausi, ar smilšpapīru noslīpē katru no visām pusēm, lai nerodas iespēja uzdurt skabargu vai kā citādi savainoties. Šajā procesā darbu var paveikt ar smilšpapīru, bet efektīvāk un ātrāk to var paveikt ar slīpmašīnu.

Pat tad, ja dēļi jau iepriekš ir mazgāti un žāvēti, pēc slīpēšanas to vajadzētu atkārtot. Šoreiz siltā ziepjūdenī un ar nelielu birstīti katru dēlīti apmazgājot, lai no spraugām izdabūtu putekļus, skaidas un citus krikumus, raksta ''Not just a house wife''. Vislabāk to darīt ar dušas uzgali, bet derēs arī vanna vai kāda liela bļoda.

Pēc tam, kad dēļi nožuvuši pēc mazgāšanas, tos ieteicams apstrādāt ar tvaiku, jo tieši tas dezinficēs koku un padarīs to krietni tīrāku. Šo soli var izlaist, ja nav speciālas iekārtas, taču pēc tvaika apstrādes dēļi izskatās vēl pievilcīgāki.

Pēc tam, kad dēlīši jau notīrīti un apstrādāti, liec tos lietā pēc saviem ieskatiem. Dažas oriģinālas idejas, kā koku izmantot vannasistabā, apskati šeit, savukārt priekšlikumus sienu apdarēm palūko šeit.

''Tava Māja'' iesaka – ja dēlīši iepriekš tikuši krāsoti, pirms mazgāšanas noteikti tos noslīpē no krāsu kārtas vai izmanto speciālo celtniecības fēnu, ar kura palīdzību nepievilcīgo krāsu kārtu varēs nokasīt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!