Kā ziņo zoodārza pārstāvji, uz jaunajām mājām tūkstošiem kilometru attālumā lūši dosies nākamās nedēļas sākumā. Tad abi lūši sāks iedzīvoties Kobes Oji zooloģiskajā dārzā.
Uz Japānu dosies jaunais lūšu tēviņš Hercogs un jaunkundze Lūsija, kas patlaban dzīvo zoodārza filiālē "Cīruļi".
Jēkabpils domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs uzsver: "Pirms diviem gadiem Jēkabpils lūšu rezidencē Rīgas Zooloģiskajā dārzā pilsētas aizbilstamajam lūsim devām stipru un skanīgu vārdu - Hercogs, par godu pilsētas dibinātajam Hercogam Jēkabam. Dodoties uz jaunajām mājām Kobi, Japānā kopā vēlēsim lūsim lidojumam labvēlīgu laiku un ātru adaptāciju jaunajā dzīves vietā."
Šobrīd Rīgas Zoodārzā mīt divas lūšu ģimenes (pa vienai Rīgā un filiālē "Cīruļos"). Kopš 2013. gada novembra par Rīgas Zooloģiskā dārza lūšu ģimenes draugiem, atbalstītājiem un aizbildņiem kļuva Jēkabpils pilsēta. Jau nākamā gada pavasarī (2014. gada 18. martā) Rīgas lūšu ģimenei Kamēlijai un Rubīnam piedzima pirmais mazulis. Lūšu puikam jēkabpilieši deva diženu vārdu – Hercogs. Nākamajā gadā šim pārim pasaulē nāca rekordliels mazuļu skaits – divas kaķenītes Pērle un Ambera un runcis Jēkabs. Trīs pēcnācēji parasti dzimst visnotaļ reti.
Otrs aizceļojošais dzīvnieks ir Lūsija, kas dzimusi 2014. gada 31. maijā zoodārza filiālē "Cīruļi". Viņas vecāki ir pieredzes bagātie Marģers un Margo, kuri savas dzīves laikā ir uzaudzinājuši 19 pēcnācējus.
Gan Hercogam, gan arī Lūsijai dzīslās rit īstenas Latvijas lūšu asinis, jo Rubīns, Marģers un Margo ir savulaik nebrīvē nonākuši no dabas, savukārt Kamēlija ir Marģera un Margo meita.
Tā kā lūši Rīgas zoodārzā sekmīgi vairojas, tad viņu pēcnācēji ir devušies uz dažādiem citu zemju zooloģiskajiem dārziem. Lūši dzīvo Helsinkos, Tallinā, Krakovā, Kauņā, Sosto zoodārzā Ungārijā, Santilanas zoodārzā Spānijā, Edinburgas zoodārzā, kā arī Līgatnes dabas takās. Turklāt pieci lūši ir nosūtīti uz Poliju, kur ar Pasaules dabas fonda (WWF) atbalstu tiek veikts šo savvaļas kaķu reintrodukcijas projekts. Tā kā zoodārza lūši ir ģenētiski ļoti augstvērtīgi un Latvija atrodas salīdzinoši tuvu Polijai, tad projekta koordinatori ar lielu prieku saņem dzīvniekus no Rīgas zoodārza. Šim projektam viens tēviņš tika nosūtīts 2009. gadā, viena mātīte 2014. gadā, bet 2016. gadā - trīs dzīvnieki (Rīgas lūšiem 2015. gadā dzimusī meita Pērle, viens 2015. gadā zoodārzā no savvaļas nonākušais tēviņš, kā arī viena "Cīruļos" dzimusī mātīte).
Japānas pilsēta Kobe ir Rīgas sadraudzības pilsēta, un draudzība ir izveidojusies arī starp Rīgas un Kobe Oji zoodārziem. No Japānas gadu gaitā Rīgas zoodārzs saņēmis dažādus dzīvniekus – Japānas pērtiķus, Japānas dzērves un citus.