suns saimnieks ķepas rokas draudzība uzticība
Foto: Shutterstock

2017. gada 1. janvāris ir diena, kad stājas spēkā Ministru kabineta noteikumi par obligāto suņu čipēšanu un reģistrēšanu. No šī brīža par noteikumu neizpildi tiem saimniekiem, kuriem ir vismaz sešus mēnešus vecs suns un kuru mīlulis nav čipēts un reģistrēts, var tikt piemērots sods.

Informācija Lauksaimniecības datu centrā (LDC) liecina, ka mājas (istabas) dzīvniekiem jābūt čipētiem ar grauda lieluma mikročipu, kurā iekodēts mikročipa numurs. Līdztekus sunim, proti, šim mikročipa numuram jābūt reģistrētam LDC datubāzē. Paskaidrojošu informāciju par čipēšanu un reģistrēšanu var skatīt Zemkopības ministrijas sagatavotajā materiālā šeit.

Suņu čipēšanu, kā arī reģistrēšanu var veikt veterinārārsts. Ja mājdzīvnieku datubāzē reģistrē veterinārārsts, tad īpašnieks uzrāda savu personu apliecinošu dokumetu un mājdzīvnieka (lolojumdzīvnieka) pasi vai vakcinācijas apliecību. Ja veterinārārstam nav iespējas reģistrēt dzīvnieku datu bāzē, tad viņš izsniedz īpašniekam aizpildītu un parakstītu reģistrācijas veidlapu, ko dzīvnieka īpašnieks pats iesniedz reģistrēšanai klātienē vai elektroniski (plašāk par kārtību šeit). Par suņa reģistrāciju saimnieki ir aicināti pārliecināties, datubāzē ievadot sava mīluļa numuru. Tādējādi saimnieks var būt drošs, ka viņa mīlulis tiešām ir reģistrēts, nevis tikai čipēts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!