Maksājums reizi mūžā: veterinārārste atklāti par čipēšanas jēgu
Foto: Shutterstock

Kopš 1. janvāra visiem suņiem, kas sasnieguši sešu mēnešu vecumu, jābūt čipētiem jeb apzīmētiem ar grauda lieluma mikroshēmu un reģistrētiem vienotā datu bāzē. Arī pēc noteikumu stāšanās spēkā sabiedrībā aizvien valda neziņa un neizpratne, kāpēc suns jāčipē. Tāpēc Latvijas Veterinārārstu biedrības (LVB) Mazo dzīvnieku veterinārārstu sekcijas vadītājas vietniece Lita Konopore sniedz savu redzējumu par katra saimnieka pienākumu. Viņa atgādina – par šo prasību bija zināms jau pirms pieciem gadiem. Turpinājumā speciālistes viedoklis.

2017. gada 1. janvāris ir atnācis kā diena, ar kuru visiem suņiem jābūt reģistrētiem valstī vienotā informācijas sistēmā Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzē. Lai gan noteikumi stājušies spēkā vien pirms dažām dienām, LDC datu bāzē jau ir 71502 suņi [dati uz 4. janvāra pulksten 21 – red.], un reģistrācija joprojām intensīvi turpinās. Nesaprotu, kāpēc cilvēkiem patīk nomelnot visu, kas notiek pašu valstī, tai skaitā cenšoties iegalvot, ka reģistrācija Latvijā ir nepārdomāta un neefektīva.

Sabiedrība novērtē, ka reģistrācija norit lieliski. Protams, ka Zemkopības ministrijas (ZM) pretrunīgie paziņojumi pavasarī par to, ka reģistrāciju varētu pat atcelt, lika suņu īpašniekiem rīkoties nogaidoši. Taču šobrīd vērojama ļoti atbildīga rīcība: decembrī vien reģistrēti 16 000 suņi, no kuriem ceturtā daļa Rīgā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!