Ja sāk, tad jāturpina – vai un kā barot putniņus ziemā
"Putnu barošana ziemā ir viena no iespējām ieskatīties tuvāk putnu pasaulē," skaidro Latvijas Dabas fonda eksperte, bioloģe Ilze Priedniece, uzsverot, ka patisībā mazo lidotāju barošana varētu būt svarīgāka pašam barotājam, nevis putniņam. Speciāliste atgādina, ka barošanu vajadzētu turpināt, ja reiz to ir sākts darīt, jo putniņi pie regulāriem barības krājumiem jau būs pieraduši un mērķtiecīgi lidos uz barotavu, lai mielotos ar atstātajām veltēm. Turpinājumā var lasīt bioloģes padomus, kā par mazajiem draugiem parūpēties ziemas laikā. Varbūt arī tu šogad esi ieplānojis ierīkot barotavu tuvu mājām un pētīt putniņus?

Savā ziņā putnu barošana ir svarīgāka barotājam, nevis putniem, jo putni bez cilvēka sniegtās barības ir iztikuši miljoniem gadu. Atsevišķu indivīdu paglābšana no bojāejas, visdrīzāk, neuzlabos putnu populācijas dzīvotspēju kopumā, taču piesaistīs putnus mājas apkārtnei un dos gandarījumu cilvēkam. Barojot putnus ziemā, jāņem vērā vairāki noteikumi:

  • Ja putnu barošana ir sākta, nevajadzētu to pārtraukt, pirms beidzies sala laiks, jo putni rēķinās ar iespēju atrast sev ēdamo ierastajā vietā. It īpaši tas attiecas uz attālām viensētām, kur tuvumā nav citu cilvēku, kas barotu putnus. Putniem ir strauja vielmaiņa, un tie spēj izturēt ziemas salu, tikai laicīgi un pietiekami paēduši.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!