Lielākoties forumos, kur tiek apspriesta šī tēma, visi kā viens iesaka pavisam melnu un netīru silikonu nemaz necensties atmazgāt tīru, jo krietni vienkāršāk būšot to nomainīt pret jaunu, ko varot izdarīt katrs pats saviem spēkiem. Lai arī no jauna ieklātais silikons tik drīzi nekļūtu melns, svarīgi šuvi klāšanā apstrādāt ar ziepjūdeni vai trauku mazgājamā līdzeklī iemērktu špakteļlāpstiņu.
Pirms klāj jaunu silikonu, izvēlies to piemērotāko, un šajā sakarā vajadzīgs sanitārais silikons ar paaugstinātu noturību pret mitrumu un pelējumu, norāda ''Soudal'' speciālisti.
Vispirms jāizgriež vecais silikons, un to vislabāk izdarīt ar asu nazi. Visbiežāk jau sapelējis silikons būs nedaudz atdalījies, tāpēc to nogriezt būs krietni vieglāk. Ja tas nenāk tik viegli nost, iegādājies speciālu līdzekli silikona sašķidrināšanai.
Kad silikons noņemts, vieta, kur tas ticis līmēts, kārtīgi jānomazgā, jāattīra no putekļiem un jāattauko. Pēc tā visa svarīgi virsmu kārtīgi nožāvēt, lai nekas nekavētu jaunā silikona uzklāšanu.
Kā nākošais solis – uzlīmēt uz sienas vai citas virsmas līmlenti, lai ar silikonu to nenosmērētu. Atstāj nenoklātu tikai virsmu salaiduma vietu apmēram trīs līdz piecu milimetru platumā. Un tad atliek vien spiest silikona masu šuvē un noklāt līniju vienā piegājienā. Centies silikona spiešanu nepārtraukt, lai neveidotos pārrāvumi. Ja jāklāj masa arī stūrī, sāc to klāt tieši no turienes.
Pēc tam izlīdzini silikona masu ar pirkstu, uzvelkot kādu cimdu un samitrinot to. Vēl var iemērkt ziepjūdenī špakteļlāpstiņu un līdzināt masu ar to. Šuves virsējās kārtas apstrādāšana novērsīs netīrumu uzkrāšanos un sēnītes, pelējuma veidošanos, kā arī nodrošina brīvu ūdens notecēšanu.
Kamēr vēl šuves nav sacietējušas, noņem līmlenti un ļauj šuvēm nožūt.
Starp citu, ja silikonu līmē vannā, tad speciālisti rekomendē to piepildīt līdz pusei ar ūdeni, lai sloga ietekmē palielinātos šuves izmērs starp vannu un sienu.