Mājas atjaunošana var prasīt daudz līdzekļu, tāpēc labāk ir nekļūdīties ar savām izvēlēm, par kurām var nākties vēlāk pārmaksāt. Izvairoties no izplatītākajām kļūdām, ''House Beautiful'' apkopojis piecas izplatītākās, kas ļaus sapucēt savu jauno veco mājokli pareizi un ilgtermiņā.
Istabas "montāža"
Ja esat uzticējis sava mājokļa atjaunošanas darbus speciālistam, kas veic renovācijas darbus, var nākties saskarties ar to, ka tiks sapirktas nesaskaņotas detaļas telpai. Lai telpa būtu kā viens veselums un katra detaļa ietu roku rokā ar otru, viss ir jāsaskaņo un jāsaplāno. Vēlams mājas saimniekiem pašiem izpētīt telpu un izdomāt, kādu to vēlas redzēt, lai tā arī būtu saskaņota ar pārējām telpām visā mājā. Visām istabām mājā jābūt saliedētām, vienotā stilistikā un harmonijā, un katra istaba no ''citas operas'' nebūs gluži piemērotākā pieeja.
Pārāk perfekts iekārtojums senam laikposmam
Šis varbūt nav sliktākais, ko varat izdarīt, bet tomēr. Piemēram, ja iegādāta veca māja ar vēsturi no 1874. gada, var rasties ideja telpas piepildīt ar mēbelēm no šī paša laika. Bet, ja tā padomā, tad pašreizējā mājoklī arī visas mēbeles un interjera elementi nav tikai no 2017. gada, ne tā? Tāpat arī 1874. gada mājas īpašniekiem noteikti nebija tieši tā konkrētā laikposma interjera iekārtojums. Tie, kuri nolemj savos mājokļos salikt mēbeles no kādas konkrētas dekādes, panāk efektu, ka telpa izskatās pēc muzeja. Tieši stilu kombinēšana telpas var padarīt unikālas un pavisam jaukas.
Modernas virtuves un vannasistabas
Protams, renovējot vecu māju, vissarežģītākais ir pareizi izveidot tieši virtuvi un vannasistabu. Šīs abas ir telpas, kas ļoti mainījušās gadu laikā, tāpēc kļūda, ko daudzi pieļauj, mājas atjaunošana veclaicīgā tematikā, bet virtuves un vannasistabas iekārtošana pēc moderniem principiem. Tāpēc ir vērts vairāk piedomāt pie tā, kā atjaunot mājokli, lai stils saplūstu kopā ar visām telpām, bet tajā pašā laikā atbilstu mūsdienu cilvēka komforta standartiem.