Mīts vai patiesība: suns jūt, ka cilvēks ir ļauns, un no viņa izvairās
Foto: Shutterstock
Pie tevis atnāk ciemiņi, taču suns nemaz nevēlas ar sanākušajiem iedraudzēties un ar aizdomīgu skatienu nopēta ikvienu, kurš pārkāpj pāri slieksnim? Daudzi saimnieki tiecas domāt, ka suns sajūt cilvēka slikto enerģiju un ļaunos nodomus, tāpēc steidz sevi aizstāvēt, nelaižot svešinieku tuvumā. Kā ir patiesībā?

Dzīvnieku speciālisti norāda, ka aizmetņi šādai darbībai var būt meklējami jau suņuka mazotnē. Kucēnam augot un attīstoties par pieaugušu suni, ir ārkārtīgi būtiski mīluli socializēt un audzināt. Lai arī šķiet, ka sunītim allaž vajadzīgs miers un klusums, tādējādi suns var izaugt par bailīgu mīluli, kurš sev klāt nelaidīs teju vai nevienu cilvēku. Tāpēc vēlams sunīti pamazām iesaistīt cilvēkos, veicināt saskarsmi ar dažādiem cilvēkiem (gan pieaugušajiem, gan bērniem, protams, uzmanot, lai četrkājainais draugs nevienam nenodara pāri). Ja saimnieks nav pārliecināts par to, kā labāk audzināt savu sunīti, noteikti par ļaunu nenāks vērsties pēc padoma pie suņu audzētāja (ja sunītis ir šķirnes, tad audzētājs, ticams, būs zināms) vai kinologa. Speciālists pastāstīs, kā labāk reaģēt konkrētās situācijās, paskaidros, kā tuvoties dzīvnieciņam, lai viņu nenobiedētu, un kā socializēt suņuku.

Savukārt tad, ja sunītis ir pieaudzis, turklāt audzis nepietiekami labos apstākļos, var gadīties, ka izveidojas visai stipras asociācijas, piemēram, ar vīriešiem. "MansDraugs" jau iepriekš vēstīja par suņukiem, kuri izglābti, taču vairās no vīriešiem un baidās pat no jebkura cilvēka. Tad dzīvnieku patversmē "Labās mājas" tika organizēta īpaša suņu socializācijas skoliņa, kur mācījās arī mīlulis Jancis. Viņa stāstu var lasīt šeit.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!