Iemesls, kāpēc koka logiem pēdējos gados ir lielāks pieprasījums, ir ne tikai sabiedrības ekoloģiskā domāšana, bet arī fakts, ka koka logi ir viegli atjaunojami un remontējami, turklāt tie nodrošina gaisa apmaiņu telpā. Vairāk par koka logu specifiku lasi šeit, bet turpinājumā par praktiskiem padomiem to uzturēšanā.
Speciālists skaidro, ka koka logiem divas reizes gadā vajadzētu apkopt ārpusi. Parasti krāsu/laku ražotājs piedāvā tieši savam produktam izstrādātu attīrīšanas un mikroplaisu aizlāpīšanas līdzekli. Sakarā ar mainīgajiem laikapstākļiem, nevajadzētu ļaut krāties sniega kaudzēm uz ārējās palodzes. Tāpat nepieciešams pārliecināties, ka uz horizontālajām koka virsmām ārpusē, kur var krāties sniegs un ledus, tas pats attiecas uz alumīnija lietus noteces deguniem. Arī tie ik pa laikam jāatbrīvo no sniega un ledus. Par sliktu nenāks, ja reizi sezonā furnitūras kustīgajās daļās iepūstu kādu eļļošanas līdzekli, piemēram, ''WD-40''.
Vēl speciālists rekomendē dienvidu puses logiem neizvēlēties tumšus toņus. Ja nav izvēles iespēju, tad labāk izvēlēties izturīgāku kokmateriālu, piemēram, ozolu, vai apsvērt alumīnija uzlikas ārpusē.
Bieži vien koka logu īpašnieki saskaras ar situāciju, ka logi svīst no abām pusēm. Speciālists gan skaidro, ka pieņēmumam nav pamata, jo šādās situācijās vienmēr vainīgs ir gaisa mitrums un kondensāts. Kā izrādās, koka logs pat nedaudz uzņem mitrumu, un sausākā laikā atdod atpakaļ, tāpēc pie izteiktas logu svīšanas nepieciešams telpas regulāri (divas reizes dienā) vēdināt un lietot mitruma nosūcēju.
Ārpuses svīšana ir reti, no agriem rītiem novērojams, fenomens uz labi izolējošām stikla paketēm (3 stiklu), kad gaiss uzsilst ātrāk nekā to paspēj ārējais stikls. Tas tikai norāda uz labām siltumizolējošām īpašībām, jo telpas siltums nenokļūst līdz ārējam stiklam. Ja svīdums parādās paketes iekšpusē, tad pakete ir bojāta un ir jāmaina, skaidro speciālists.
Kas attiecas uz koka logu kalpošanu ilgtermiņā, ja tiek lietoti ražotāja ieteiktie tīrīšanas un mikroplaisu aiztaisīšanas līdzekļi, kā arī telpas tiek regulāri vēdinātas, tad nav iemeslu, lai koka logs nekalpotu ilgu laiku. Vienmēr palīdz lielākas pārkares mājām. Tā gan ir diezgan dārga opcija, bet alumīnija uzlikas ārpusē principā novērš visus laikapstākļu radītos kaitējumus, ja iekšpusē tiek uzturēts normāls mikroklimats.
Pēc jaunu koka logu ielikšanas un vienas sezonas pavadīšanas ir normāli, ka daži logi var ķerties vai sprūst – šādā gadījumā vajadzētu sazināties ar ražotāju, jo 99 procentos gadījumu šī ir pavisam normāla lieta, kas prasa pāris minūšu ilgu noregulēšanas procesu.
Ja ir parādījušās jau redzamas plaisas vai krāsojums koka logiem sācis lobīties, tad ar kopšanas līdzekļiem vairs nebūs līdzēts. Šādos gadījumos ir jāmeklē meistars, kas uzņemsies logiem notīrīt veco krāsojumu un uzklāt jaunu. To var darīt sausā un siltā laikā, tāpēc citos gadalaikos vajadzētu vismaz nodrošināt logu iekonservēšanu, lai neatļautu logam pūt.
Ja šī problēma ilgi nav tikusi risināta, tad gan var gadīties, ka logs vairs nav atjaunojams un lietojams.