Speciālistam izskaidrojot situāciju, ka lasītājai mājoklī vienu brīdi grīda izskatās vairāk uzbriedusi, citā dienā mazāk, radās vairākas iespējami iemesli, kāpēc tas tā notiek. Speciālists norāda, ka šādās situācijās ir trīs iespējamie iemesli. Viens no tiem – ja lamināts klāts uz betona, visai iespējams, mitrums, kas nāk no tā, ietekmē segumu un tas sācis deformēties. Lai arī lasītāja uzsver, ka mitrums nav nonācis uz grīdas, gadījumos, kad lamināts klāts uz betona, to var arī nejust un nemanīt, jo nekvalitatīvas hidroizolācijas gadījumā mitrums ievērojami kaitē grīdas segumam. Šādos gadījumos problēma ir visai nopietna un, visticamāk, defektu var novērst vien pilnībā nomainot segumu un novēršot cēloni, proti, mitruma uzkrāšanos.
Vēl kāds visai izplatīts iemesls, kas varētu attiekties arī uz šo situāciju, ir fakts, ka starp telpām, kur ieklāts lamināts, nav sliekšņa. Speciālists skaidro, ka bieži vien cilvēki nemaz nezina, ka tas nav vien dekoratīvs papildinājums, bet gan nepieciešamība, lai segums kvalitatīvi funkcionētu. Ja segums starp telpām nav atdalīts ar slieksni, segums var deformēties, jo relatīvā gaisa mitruma dažādību dēļ tas sāk ''staigāt''.
Un trešais iespējamais iemesls, kāpēc lamināts vietām ir pacēlies un izskatās uzburbis – nekvalitatīva ieklāšana. Lamināts var uzbriest, ja nav ievērots noteiktais attālums starp grīdu un sienu. Speciālists skaidro, ka tam jābūt 8-10 mm no sienas jebkurā vietā, tāpēc, ja kaut kur tas pieskaras sienai, liekā mala jānozāģē un lamināts vairs nedeformēsies.
Jebkurš grīdas seguma anotācijā noteiktais priekšnoteikums ir būtisks un tas jāievēro, sākot no pareizas ieklāšanas, beidzot ar grīdas seguma kopšanu. Tāpēc speciālists iesaka nepaļauties vien uz savām zināšanām, bet vienmēr noskaidrot, ko iesaka ražotājs, jo nereti kaut ko neievērojot, tiek zaudēta garantija.