Nezināšana no atbildības neatbrīvo – svarīgākais par īpašuma apdrošināšanu
Foto: Shutterstock
Mana māja – mana pils! Vienalga – vai mazgabarīta dzīvoklītis daudzstāvu mājā vai lepns savrupnams, mājas ir mūsu patvērums un miera osta. Dažkārt vairākas atslēgas un pakavs virs durvīm var nepalīdzēt, ja runa ir par iespējām savu mājvietu pasargāt no dažādām nelaimēm. Īpašuma apdrošināšana ir risinājums, taču to nedrīkstētu gādāt steigā. Tāpēc esi informēts par pamatlietām, kas par īpašuma apdrošināšanu būtu jāzina katram.

Viegli uzliesmojoši būvmateriāli un mēbeles, kaimiņi, kas aizmirsuši aizgriezt ūdens krānu, izrūsējušas caurules, vētras, kas apdraud jumtu un logus, zagļi – laupītāji, kas mēdz paņem to, ko sataupījuši taupītāji – tie ir faktori, par kuriem īpašniekiem ir jādomā laicīgi.

Statistika liecina, ka Latvijā varētu būt apdrošināts vien katrs ceturtais īpašums. Salīdzinot ar Eiropas rādītājiem, tas ir ļoti maz. Ja salīdzināt dzīvokļu un māju īpašniekus, tad aktīvākie apdrošināšanas ņēmēji ir tieši privātmāju īpašnieki. Šiem cilvēkiem vairāk piemīt saimnieka gars. Dzīvokļiem var būt dažādas jauktas īpašumtiesību formas, taču mājas saimnieks ir un paliek saimnieks. Īpašuma apdrošināšanai Latvijā vispār piemīt zināmas nacionālās īpatnības, ''Tava Māja'' skaidro Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!