Rūsas nomazgāšana var būt īsts pārbaudījums, jo ne ar visiem līdzekļiem var panākt cerēto rezultātu. Tā kā rūsas traipi ir diezgan specifiski un tiem nelīdzēs nedz ziepjūdens, nedz daudzveidīgi pielietojamā soda, jālūko pēc citām metodēm. Kā norāda ''Thought Co'', rūsu visefektīvāk izmazgāt ar skābi saturošiem līdzekļiem, un viens no vienkāršākajiem paņēmieniem ir citrons ar sāli. Citrona sulu uzlej uz rūsas traipa, tad uzkaisa sāli un ļauj komponentiem ievilkties nakti vai vēl labāk – diennakti. Šo metodi var izmantot gan uz cietām, gan mīkstām virsmām, piemēram, paklājiem, audumiem.
Būtiska nianse – rūsas traipus nav ieteicams berzt un raupjām birstēm tīrīt, tā vietā izmanto mīkstu drānu vai virsmu vienkārši noskalo ar ūdeni.
Ja rūsa iemetusies kādam mazākam priekšmetam, var izmantot metodi ar mērcēšanu etiķī – šādi vari atbrīvot no rūsas, piemēram, kādus darba rīkus, skrūves, rotas vai smalkus priekšmetus.
Nerūsējošā tērauda virsmu visai viegli var no rūsas atbrīvot, ņemot talkā smalku smilšpapīru, ar ko noberzt rūsu, un sīpolu, kas palīdzēs novērst brūno krāsu. Pēc smilšpapīra berzēšanas virsmu paberzē ar sīpola šķēli un tad noskalo ar ūdeni, lai tā atkal spīd un laistās.
Kas attiecas uz hromētām virsmām, šajā gadījumā ļoti labi līdzēs alumīnija folija un auksts ūdens. Slapjo folija gabaliņu izmanto kā švammi un maigi, ar apļveida kustībām ieberzē vietas, kur radušies rūsas traipi. Kolīdz folija paliek sausa, atkārtoti samitrini to aukstā ūdenī. Šādi turpina berzēt virsmu ar slapjo foliju, līdz no rūsas vairs nav ne vēsts, norāda ''How to build it''.
Bez šīm metodēm izmēģināšanas vērta noteikti ir arī kokakola, kas ir ļoti populāra tautas metode dažādu virsmu atbrīvošanā no rūsas. Uzlej to uz virsmas un ar maigu švammi berzē rūsaino vietu, kolīdz tā nomazgāta. Atceries, ka mazgājot virsmu ar ūdeni, vislabāk izmantot to aukstu.