Kā zināms, iemūžinātās atmiņas ir vēsturiski avoti un pret tiem jāizturas ar cieņu. Pat tad, ja šobrīd varbūt šķiet, ka fotogrāfijas nav tās glītākās, pēc kāda laika tām var būt pavisam cita vērtība, tāpēc to glabāšanai ir ļoti liela nozīme, it īpaši tāpēc, ka drukājam mūsdienās tās arvien retāk. Vērtīgus ieteikumus, kā glabāt fotogrāfijas un sakārtotos albumus, sniedz ''Houzz''.
Kas attiecas jau uz sakārtotajiem albumiem, vienalga cik tie jauni vai veci, ieteicams tos glabāt caurspīdīgos celofāna maisiņos. Tie pasargās albumus no putekļu kārtām, tiešo saules staru ietekmes. Tas gan nav nepieciešams, ja albumā katra fotogrāfija jau ir aizlikta aiz plēves kārtiņas un pasargāta no apkārtējās vides.
Ja saglabājušies senie albumi, fotogrāfijas, kas glabājas metāla kārbās, pat ļoti ieteicams būtu no tiem atbrīvoties un izvēlēties pateicīgāku iepakojumu. Metāla klātbūtnes dēļ papīrs var mainīt struktūru, atkarībā no temperatūras arī sabojāties attēla kvalitāte, tāpēc antīkās kārbas aizstāj ar ko elpojošāku.
Nereti fotogrāfijas, kas glabājas kaudzēs viena virs otras, salīp, salokās un burzās, tamdēļ būtu vēlams tās ik pa laikam sašķirot, pārcilāt un pārliecināties, ka tās glabājas kā nākas. Locījuma vietas centies izgludināt, iztaisnot, ja nepieciešams, notīrīt no putekļiem vai kādiem pielipušiem gružiem. Fotogrāfijas, kas glabājas kaudzēs, būtu ieteicams safasēt vairākos maisiņos, lai nekas tās nesabojātu.
Nekādā gadījumā tajā pašā plauktā, atvilktnē vai nodalījumā neglabā medikamentus, pārtikas produktus, kosmētiku vai ko citu, kas varētu jebkā ietekmēt to kvalitāti. Vislabāk būtu glabāt tikai fotogrāfijas un neko citu blakus, un to būs viegli ievērot, ja saliksi tās kādā kartona kastē vai sakārtosi albumos. Albumus un fotogrāfijas ieteicams glabāt vēsā, tumšā vietā, ko neapspīd tieši saules stari un nav mitrums – tas ir lielākais ļaunums fotogrāfijām.
Albumu veidošana ir laikietilpīgs darbs, tomēr ar pievienoto vērtību. Velti kādu dienu šim darbiņam un pārskati rūpīgi fotogrāfiju krājumus – varbūt kāda ir tā sabojāta, ka attēlā neko vairs nevar saskatīt, un no tās jāatbrīvojas. Iespējams albumā secība ir sajaukta un nepieciešama revīzija. Varbūt ir īstais laiks pierakstīt komentārus pie fotogrāfijām, lai pēc laika atcerētos, kas iemūžināts.
Ja kādu laiku bildes nav attīstītas, ļoti laba alternatīva, kā mūsdienās tomēr saglabāt iemūžinātās atmiņas – veidot bilžu grāmatas, bilžu albumus, kur katrs pats var izpausties ar dizainu, bilžu lielumu, izkārtojumu u.tml., iegūstot unikālu materiālu. Turklāt albumus var papildināt ar komentāriem. Vecās fotogrāfijas, kas ar katru gadu varbūt izskatās arvien bēdīgāka paskata, būtu vērts kaut noskenēt un tādējādi saglabāt iemūžināto vēsturi.