Kadrs no video
Foto: Kadrs no video
Lieldienu gaidās var pagūt izveidot dekoratīvus trauciņus, kas vizuāli līdzināsies olu čaumalām un visai labi iederēsies gan svētku noskaņas nedēļā, gan arī citās sezonās.

Tā vietā, lai speciāli iegādātos traukus svētku tematikā, pagatavo tos pats, un iegūsi dekoru ar pievienoto vērtību. Lai izveidotu apaļus trauciņus, nepieciešami baloni, ģipša maisījums, bļoda, marle, ūdens, ota, šķēres un lāpstiņa vai koka karote.

Vispirms piepūt balonus tik lielus, cik apaļu vai ovālu vēlēsies trauku. Centies nepiepūst balonu pārāk lielu un stingru, citādi tas var pirms laika pārsprāgt, un tad viss būs jāsāk no jauna. Ar šķērēm sagriez marli mazākās strēmelēs vai gabalos.

Ģipša maisījumu sajauc ar ūdeni un samaisi, lai izveidojas viendabīga masa – kā pankūku mīkla. Maisījumā iemērc marles gabalus un ļauj tām samirkt. Tad pienācis laiks veidot trauku – uz balona liek pa vienai marles kārtai un ar otu apsmērē to ar ģipša maisījumu, lai tas pilnībā noklāj marli. Šādā pat veidā turpini likt nākamās marles kārtas un smērē ģipsi tik tālu, cik lielu vēlies gatavo trauku.

Lai trauks izskatītos kā olu čaumala, ļauj marlei veidot krokas un nelīdzenu virsmu – tādā veidā trauks izskatīsies tikai interesantāks. Lai trauks nebūtu pavisam trausls, veido vismaz 3-4 kārtas. Kad kārtu kārtas uzklātas, jāļauj meistarojumam nožūt, un tikai tad var ar adatu pārdurt balonu un to izņemt.

Lai trauks iegūtu vēl pievilcīgāku izskatu, pēc izžūšanas iekšpusi var izkrāsot ar otu un krāsu vai nopūst ar krāsu aerosolā. Glīti izskatīsies, ja iekšpusē ieklāsi divu toņu krāsas, piemēram, zilu un zelta, kā parādīts video pamācībā (skatīt augstāk). Arī nelīdzenās trauka malas var apkrāsot ar krāsu, piemēram, zelta.

Gatavajā bļodiņās var likt svecītes, ielikt kādu vieglu puķupodu ar pavasara sīpolpuķi, glabāt tur šokolādes olas vai vienkārši salikt tajā pūpolu zarus.

Video pamācība:

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!