mēbeļu krāsošana krāsot pārkrāsošana remonts
Foto: Shutterstock
Mēbeļu pārkrāsošana pēdējā laikā ir kļuvusi par kulta nodarbošanos, un kā nu ne. Tādā veidā var piešķirt tām otro dzīvi, turklāt ietaupīt naudu. Tomēr visai bieži tiek pieļautas diezgan klasiskas kļūdas, kas neļauj gandarījumā noraudzīties uz paveikto, un jo īpaši tas attiecināms tieši uz virtuves iekārtu pārkrāsošanu.

Pārlolotas ilūzijas

Visai bieži iedomājamies vienu, bet rezultātā redzam pavisam ko citu. Un tā var gadīties ar virtuves iekārtu pārkrāsošanu. Ne viss izskatīsies tieši tā, kā noskatītajos attēlos ''Pinterest'' vai kur citur. ''Good Housekeeping'' atgādina, ka pārkrāsošana noteikti nemainīs faktu, ka durtiņas vairs tik labi neveras vaļā vai ciet, nenomaskēs kādu būtisku defektu. Piemēram, ja mēbelei parādījušās plaisas vai uzburbumi, pēc pārkrāsošanas šīs vietas var izcelties pat vēl vairāk.

Laika trūkums

Lai arī liela daļa pieņems šo pieeju kā visai ātru risinājumu, kā uzlabot noskaņu virtuvē, visai bieži tomēr šim darbiņam pārvērtību veicēji atvēl pārāk maz laika. Ja uzskati, ka pārkrāsot virtuves iekārtu varēsi divās dienās, tad smagi maldies, jo ar visiem sagatavošanas darbiem un vairāku slāņu klāšanu tas prasīs četras un pat vairāk dienas. Pirmkārt, visas mantas no mēbelēm jāizkrāmē, mēbeles pirms tam jānomazgā, jāapslauka, lai nepiekrāsotu klāt putekļu kārtas, tāpat vēl pirms krāsošanas jāveic dažādi sagatavošanās darbi.

Foto: Shutterstock

Rokturu noņemšana

Pat tad, ja šķiet, ka būsi rūpīgākais cilvēks pasaulē, var gadīties nejaušs krāsas triepiens uz rokturiem, ko nemaz nebija plānots krāsot. Tamdēļ vien tos vajadzētu noskrūvēt. Taču to vajadzētu izdarīt arī tāpēc, ka nereti pēc pārkrāsošanas rokturi vairs nešķiet piemēroti, un tad, liekot jaunus, nenokrāsotā virsma paliek redzama. Krāsošanas speciālisti pat iesaka durtiņas noņemt un krāsot tās atsevišķi. Izjaucot virtuves iekārtu, noteikti kaut kā numurē durtiņas un citas detaļas, lai pēc tam būtu saprotams, kur kas liekams, pretējā gadījumā montāža pēc pārkrāsošanas var sagādāt vien galvassāpes.

Mēbeles sagatavošana krāsošanai

Ja vien tā nav speciāla krāsa, pirms kuras klāšanas gruntēšana nav nepieciešama, šo soli izlaist nevajadzētu. Gruntskrāsa nepieciešama problemātisku virsmu nogruntēšanai pirms krāsošanas, lai nebūtu redzami negludumi, defekti. Nogruntēšana arī palīdzēs jaunajam krāsas slānim labāk pieķerties.

No vecām mēbelēm iepriekš jācenšas noņemt veco krāsas kārtu, ja vien tas ir iespējams, un to var panākt ar smalku smilšpapīru.

Tāpat neignorē visu pārējo telpā, kur notiks krāsošanas darbi – noteikti izklāj aizsargplēvi uz virsmām, kuras nekrāsosi. Pirms sāc krāsošanu, pārliecinies, ka mēbele ir tīra no putekļiem un sausa, pretējā gadījumā rezultāts neattaisnosies.

Foto: Shutterstock

Krāsošanas tehnika

Ja esi ķēries pie virtuves iekārtas pārkrāsošanas, ņem vērā, ka vajadzēs vismaz divus krāsas slāņus, tāpēc labāk iegādājies vairāk krāsu. Par krāsas daudzumu palīdzēs konsultanti veikalos.

Liela loma rezultātam ir tam, kādus rīkus esi izmantojis pārkrāsošanā. No nekvalitatīvām otām kritīs sari un pielips pie krāsojamās virsmas, tas pats attiecināms uz nekvalitatīviem rullīšiem, tāpēc otu izvēlies mīkstiem, smalkiem sariem, bet rullīti vajadzētu mazu, lai ērti noklātu nelielo virsmu.

Tāpat jāpievērš uzmanība tam, vai esi izvēlējies piemērotāko krāsu – nederēs kura katra, bet tieši mēbeļu krāsošanai paredzētā. Rūpīgi izvēlies arī toni, jo ne viss pēc tam izskatās tā, kā bundžiņā vai uz krāsu paraudziņa. Izvēlies kvalitatīvu, uzticama zīmola produktu, kas paredzēts konkrētajam mērķim. Un atceries, ka mēbele savu patieso izskatu iegūs tikai pēc nedēļas vai pat vairāk, kad krāsa būs kārtīgi nožuvusi un uzsūkusies kokā, tāpat noskaņa mainās atkarībā no apgaismojuma telpā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!