suns bļodiņa
Foto: Shutterstock

"Vēlamies paskaidrot iemeslus, kāpēc vēršamies pēc palīdzības pie tiesībsargājošām insitūcijām," vēstulē "MansDraugs" ziņoja AS "Tukuma straume" valdes priekšsēdētājs Aivars Podnieks. Valsts policija sākusi kriminālprocesu par maldinošu, cieņu aizskarošu informāciju, kas publicēta biedrības "Megaesophagus Latvia upuri" "Facebook" lapā. Biedrības pārstāve sarunā ar "MansDraugs" norādīja, ka kriminālprocess apstiprina biedrības pareizo darbību un virzību, taču priekšsēdētājs Podnieks nepārbaudītu informāciju, kas publicēta internetā, sauc par kritisko punktu.

AS "Tukuma straume" valdes priekšsēdētājs Podnieks "MansDraugs" pavēstīja: "Mēs jūtam līdzi visiem suņu saimniekiem, kur ir saskārušies ar barības vada paplašinājuma slimību. Taču vienlaikus vēlamies paskaidrot iemeslus, kāpēc vēršamies pēc palīdzības pie tiesībsargājošām insitūcijām. Kristiskākais punkts – uzskatām, ka ir nekorekti un bezatbildīgi bez jebkādiem zinātniskiem, patiesi ticamiem un pārbaudītiem pierādījumiem apgalvot un izteikt pieņēmumus par mūsu produkcijas kvalitāti. Tai pat laikā pasaulē megaesophagus slimība ir zināma, taču netiek saistīta ar barību."

Priekšsēdētājs arī atgādināja, ka policija kriminālprocesu sākusi saistībā ar biedrības "Megaesophagus Latvia upuri" rīcību, "jo tās sociālā tīkla "Facebook" kontā ir publicēti nepatiesi un maldinoši apgalvojumi par AS "Tukuma straume" ražoto suņu barību "Dogo". Tāpat kā dažu veterinārārstu organizētajā nomelnošanas kampaņā pret mums, arī šīs biedrības gadījumā līdz šim nav bijuši ticami pierādījumi par slimības sasaisti ar mūsu produkciju."

Podnieks akcentēja biedrības pārstāves Irinas Milleres teikto sarunā ar "MansDraugs", proti, faktu, ka "biedrības pārstāvji paši nepārbauda katru gadījumu". "Tas ir apliecinājums gan tam, ka viņu sociālo tīklu kontā publicētajai informācijai nedrīkst ticēt, gan arī apliecina sāktā kriminālprocesa pamatotību," pauda valdes priekšsēdētājs. Taču jau pēc raksta publicēšanas ar "MansDraugs" sazinājās biedrības pārstāve Laila Leja, kura paskaidroja, ka visiem biedrības apzinātajiem suņiem ir veterinārārsta apstiprināta slimības diagnoze. Leja piebilda, ka biedrības pārstāvji paši nav veterinārārsti un nespēj suni vēlreiz pārbaudīt, bet neesot pamata neticēt speciālistu slēdzienam un rentgenuzņēmumiem.

Vēlamies paskaidrot iemeslus, kāpēc vēršamies pēc palīdzības pie tiesībsargājošām insitūcijām. Kristiskākais punkts – uzskatām, ka ir nekorekti un bezatbildīgi bez jebkādiem zinātniskiem, patiesi ticamiem un pārbaudītiem pierādījumiem apgalvot un izteikt pieņēmumus par mūsu produkcijas kvalitāti.
Aivars Podnieks, AS "Tukuma straume" valdes priekšsēdētājs

Jau vēstīts, ka Millere "MansDraugs" norādīja – biedrība savā feisbuka lapā publicē no slimības cietušo suņu stāstus, taču biedrības pārstāvji paši nepārbauda katru gadījumu: "Es ticu tam cilvēkam, kas stāv man pretī un kuram rokās ir tāds pats rentgenuzņēmums kā man." Rentgens visskaidrāk parādot to, ka suns tiešām ir slims, skaidroja Millere.

"Mēs esam patiesi sašutuši par to, cik bezatbildīgi un konkurenci kropļojoši pie mums mēdz rīkoties. Līdz ar to pie tik absurdām situācijām, kad, piemēram, kādas biedrības pārstāvji neievēro nekādus objektīvas informācijas atspoguļošanas principus, tādejādi maldinot un manipulējot ar sabiedrību, mums nekas cits neatliek, kā tikai vērsties pie tiesībsargājošām institūcijām, jo diemžēl tas, acīmredzot, ir vienīgais veids, kā mūsu valstī var panākt taisnīgumu," kriminālprocesa nepieiešamību pamatoja AS "Tukuma straume" priekšsēdētājs.

Podnieks arī norādīja, ka joprojām ir aktuāla prasība tiesā pret veterinārārstiem: "Daudziem, protams, var nepatikt, ka vēršamies tiesā, bet vienlaikus jāatzīst, ka izjūtam gana spēcīgu sabiedrības atbalstu kopš brīža, kad pirmo reizi pieņēmām lēmumu vērsties tiesā ar lūgumu pārtraukt nomelnojošas informācijas izplatīšanu par mūsu uzņēmumu un tā ražoto pārtiku. Tā vēl ir visai neierasta prakse vietējā tirgū, bet mēs ticam, ka šī mūsu pieredze nāks par labu visai Latvijas tiesībsistēmai, un turpmāk uzņēmēji būs daudz drosmīgāki, aizstāvot savu godu, cieņu un biznesa darbību."

Plašāk par biedrības "Megaesophagus Latvia upuri" darbību un reakciju uz uzsākto kriminālprocesu var lasīt šeit. Atgādinām, ka suņu barības vada paplašināšanās slimība Latvijā ir aktuāla jau kopš 2015. gada. Savukārt 2016. gada septembrī pētnieku grupa īpašā konferencē informēja, ka nav atrasts konkrēts slimības cēlonis. Publiskajā telpā vairākkārt izskanējis, ka vienojošais slimo suņu faktors ir tieši AS "Tukuma straume" sausā barība "Dogo", ko ēduši vairāk nekā 90 procenti apzināto suņu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!