Koka grīdas ir liela vērtība, tāpēc pret tām arī jāizturas ar pietāti. Skrāpējumus, švīkas, netīrumus un citas likstas, kas lietošanas laikā piemeklē koka grīdu, jārisina īpaši pārdomāti.
''One Crazy House'' apkopojis biežāk meklētos padomus par koka grīdu kopšanu, kur atradīsi gan labākās metodes švīku novēršanai, gan traipu nomazgāšanai.
Ja gadījies, ka mēbeļu stumdīšanas rezultātā koka grīdā izveidojies iespiedums, to var padarīt krietni nemanāmāku ar gludekļa izmantošanu, lai arī cik neticami tas neizklausītos. Samitrini papīra dvieli, liec to uz iespieduma vietas un ar uzkarsētu gludekli, izmantojot tvaika režīmu, rūpīgi pagludini to ar apļveida kustībām. Būtiski neturēt gludekli vienā pozīcijā, jo tad no karstuma var jau sabojāt grīdas segumu. Pēc dažām minūtēm vajadzētu būt tā, ka koka grīdā iespiedums vairs nav tik dziļš un tas nav tik pamanāms, informē ''Apartment Therapy''.
Mājas ģenerāltīrīšanas dienā, kad jāslauka un jāmazgā grīdas, būtiski krēslus nestumdīt pa grīdu, citādi paliks redzamas švīkas. Lai nebūtu jādomā par grīdas pasargāšanu no skrāpējumiem, bet varētu droši pucēt grīdu, uzmauc krēslu kājām zeķes, un to stumdīšana neatstās nekādas sekas. To var darīt arī tad, kad grīda ieeļļota, iesaka ''Real Simple''.
Var arī gadīties, ka mazie mākslinieki uz grīdas atstāj kādu parakstu ar flomāsteru izmantošanu, un šādās reizēs jau šķiet, ka nekas vairs nav labojams, bet nebūt ne! Šādā gadījumā ļoti labi līdzēs zobupasta – uzzied to uz mikrošķiedras lupatiņas un iesmērē netīro vietu. Ar apļveida kustībām berzējot netīro vietu, marķējumam vajadzētu nonākt. Pēc tam ar viegli mitru drānu segumu noslauki un beigās ar sausu salveti notīri, ierosina ''My Life and Kids''.
Arī netīrumu švīkas uz koka grīdas nav tā retākā pazīme, un te nav labāka līdzekļa par dzēšgumiju. Ar to izdosies noberzēt gan apavu atstātās švīkas, gan mēbeļu stumdīšanas rezultātā atstātās pēdas, skaidro ''Good House Keeping''.
Ļoti interesants padoms izteikts ''Real Living'' – ja koka grīda sākusi čīkstēt konkrētās vietās, tur var dāsni izkaisīt bērnu talku, atstāt uz kādu laiku un tad satīrīt. Talks sabirs spraugās, plaisās un mīkstinās dēļu saskarsmi, novēršot kaitinošo čīkstēšanu.
Lai vai kā esam saudzējuši koka grīdas, gadās, ka tomēr mēbeļu stumdīšanas rezultātā švīkas ir palikušas, taču ne uz atgriešanos! Visai labi ar nepievilcīgajām švīkām var tikt galā, sajaucot vienu daļu etiķa ar trīs daļām rapšu eļļas (1:3). Blogā ''Restoring The Picket Fence'' par restaurēšanas tēmu minēts, ka šis līdzeklis ļoti veiksmīgi novērsīs uzkrītošos skrāpējumus.
Ja vēlies atgūt koka grīdas spožumu, nav labāka līdzekļa par melno tēju. Divus maisiņus melnās tējas liec ievilkties litrā karsta ūdens, ļauj tam atdzist, tējai kārtīgi ievilkties, un tad šķidrumu izmanto grīdas spožuma atgūšanai. Gaišas krāsas koka grīdai nevajadzēs ļoti ievilkušos melno tēju, bet tumšām grīdām pagatavo to izteikti melnu. Ar melno tēju samitrini drānu, nospied lieko šķidrumu un apļveida kustībām slauki grīdu, apraksta ''It takes time''.