Var, protams, izmantot putekļusūcēju un netīrumu kārtu pazudināt ierastā veidā, tāpat arī mitra lupatiņa var būt glābējs, bet šādas pieejas nenodrošinās to, ka putekļi tik drīzi neatgriezīsies. Un, kā izrādās, ir pat vairākas metodes, kā šo vietu mājoklī padarīt tīrāku. Izvēlies kādu no ''Apartment Therapy'' apkopotajām idejām, kā raiti tikt galā ar šo darbiņu.
Ja laika nav daudz, bet putekļu kārtu uz līstēm jau vairs nevar paciest, izmanto kosmētikas noņemšanai paredzētās salvetes. Tām ir mīkstāka tekstūra un tāpēc ar tām būs vieglāk uzslaucīt putekļus. Vēl labāka alternatīva mitrai lupatai būs mitrās salvetes, kas pie viena palīdzēs nomazgāt arī piekaltušus traipus.
Varbūt zeķes izmantojums šķiet lieks šādam mājas tīrīšanas darbam, bet tomēr, ja pa ķērienam gadījusies kāda zeķe – vientuļniece, izmanto to lupatiņas vietā. Uzmauc uz rokas, uz līstes uzsmidzini tīrīšanas līdzekli un ar plaukstu novelc gar līsti, noslaukot visus putekļus.
Nodrošinies ar šādiem tīrīšanas palīgiem – saru birsti, pudeli ar pulverizatoru, ūdeni, tīru švammi, ausu tīrāmajiem kociņiem, salvetēm.
Noteikti esi pievērsis uzmanību tam, ka šaurās spraugas starp sienu vai grīdu un līsti ir putekļainas, bet tur piekļūt ar lupatiņu nemaz nevar. Šādās reizēs izmanto kādu saru birsti, piemēram, mājas darbiem atvēlētu zobu birsti. Savukārt grīdlīstu stūru daļas ļoti labi no netīrumiem var atbrīvot, izmantojot samitrinātu ausu tīrāmo kociņu.
Starp neierastākajiem paņēmieniem vērts pieminēt arī krāsošanas otas izmantošanu. To var izmantot sausu, noslaukot putekļus gan no šaurajām spraugām, gan dziļajām rievām. Protams, šī metode palīdzēs vien putekļus aizgaiņāt uz citu vietu, bet arī šāds paņēmiens varbūt kādam šķitīs gana ērts.
Gadījumā, ja uz grīdlīstēm parādījušās izteiktas švīkas, tās var izdoties novērst ar dzēšgumijas palīdzību. Nopietnāku traipu tīrīšanai izmanto ziepjūdeni, bet koka līstes spīdumu atgūs, ja izmantosi mikrošķiedras drānu un eļļu mēbeļu pulēšanai vai augu eļļu.