vanna masāža džakuzi vannasistaba
Foto: Shutterstock
Doma par vannu ar masāžas funkciju izklausās pasakaina, un ne viens vien apsvēris domu vannasistabā atvēlēt vietu šādai ekstrai. Pirms pieņem lēmumu, jāzina, kādos gadījumos tā var tikt uzstādīta un kādos ne, tāpat jāpārliecinās, ka spēsi atbilstoši par to rūpēties.

Viens no būtiskākajiem posmiem, lai vanna labi kalpotu, ir pareiza tās pieslēgšana, un te nu ir daži būtiski posmi, kuriem uzmanību liek pievērst ''Vannu pasaule'' konsultants Zigmārs Ļutkus. Uzstādot masāžas vannu, jānodrošina iespēja vannas ekspluatācijas laikā brīvi piekļūt pie svarīgākajām masāžas sistēmas sastāvdaļām (sūkņa, kompresora, elektriskā vadības bloka) un tā, lai varētu noņemt un uzlikt priekšējo vannas paneli.

Ja vanna tiek iebūvēta, jāparedz apkalpošanas lūka ūdens sūknim un kompresoram. Lai nodrošinātu gaisa kompresora darbību, nepieciešama brīva gaisa pieplūde.

Speciālists skaidro, ka ir dažas būtiskas lietas arī par pieslēgšanu kanalizācijai. Masāžas vannai sifona apakšējā daļa ir nedaudz ( aptuveni 3 cm) garāka nekā parastajai vannai. Lai nodrošinātu pietiekošu kritumu, kanalizācijas ievada centram (d=50) jāatrodas grīdas līmenī, vai ne augstāk kā 50 mm no grīdas.

Un vēl – masažas vannas tiek pieslēgtas pie 230v, 50Hz tīklā ar zemējumu. Atbilstoši katras masāžas sistēmas jaudai jāizvēlas attiecīgā šķērsgriezuma kabelis. Kabeļu savienojumu vietām jābūt hermētiski noslēgtām.

Vēl ir jāņem vērā arī tas, ka masāžas vannai labāk patīk bieža lietošana, nekā lietošana 2-3x gadā. Lietojot masāžas sistēmu regulāri, tā būtībā pašattīrās, savukārt, lietojot reti, sistēmas caurules izkalst un ar laiku var rasties problēmas ar smakām, netīrumu plēksnēm utt. Ja masāžas vannu neplānojat lietot bieži, ir jāapsver pirkuma lietderība, skaidro speciālists.

Ja iegādājies Eiropas ražotāju izstrādājumu, tad arī kādas detaļas defekta gadījumā to varēs nomainīt un turpināt lietot vannu. Savukārt daudzi Ķīnas produkti ir izveidoti tā, ka visbiežāk defektu gadījumā atsevišķu detaļu nomaiņu ir gandrīz neiespējami vai ļoti sarežģīti veikt. Tāpēc, pērkot šādu vannu kā ilgtermiņa lietojamu preci, labāk izvēlēties zināmu ražotāju, kurš būs spējīgs nepieciešamības gadījumā nodrošināt pēcpārdošanas servisu.

Ieteikumi masāžas vannas lietošanai

Jomas speciālists skaidro, ka masāžas sistēmu vismaz reizi trijos mēnešos ieteicams izskalot ar kādu no speciālajiem kopšanas līdzekļiem. Bez tam regulāri jāatbrīvo vannas sifons no matiem un netīrumiem. Mazgājot vannu, nelieto abrazīvus, stipri skābus un sārmainus tīrīšanas līdzekļus, un uzmanies, lai masāžas sistēmā nenokļūtu smiltis.

Kas būtiski – masāžas sistēmu drīkst darbināt tikai ar tīru ūdeni. Pievienot eļļas, šampūnus, ziepes, sāls bumbas – nedrīkst, jo šo vielu atlikumi nosēžas uz sistēmas cauruļu sieniņām un veido uzslāņojumu, kuru nevar iztīrīt (vai to izdarīt ir ārkārtīgi grūti), un ar laiku tas var radīt smakas un netīrumu uzpeldēšanu pie nākamajām masāžas sistēmas lietošanas reizēm. Tātad domu par to, ka masāžas funkciju varētu papildināt putas vai kāda ēteriskā eļļa, jāatmet.

Speciālists gan apgalvo, ka šādām vannām nav nepieciešama specifiska apkope. Pats galvenais ir ievērot pāris vienkāršas lietas – vienmēr lietot tikai tīru ūdeni un veikt profilaktisko vannas tīrīšanu (vannu pielej pilnu ar ūdeni, pievieno kādu tīrīšanas līdzekli un 15-20 minūtes padarbina masāžas sistēmu, lai tā iztīrās). Speciālists pēc savas pieredzes iesaka tīrīšanas līdzekļu vietā izmantot kaut dzeramo sodu – tā ļoti labi paveicot savu darbu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!