Foto: Pixabay
Savā augļu dārzā iespējams audzēt tādas koku un krūmu šķirnes, kuras lielveikalos atrast ir teju neiespējami. Bet ko darīt, kad augļu raža pēkšņi ir daudz mazāka nekā citus gadus un augļi neizskatās kā vajadzētu? Lūk, "Tavs Dārzs" lasītājiem pastāstīsim par dažādiem iespējamiem variantiem, kāpēc augļi var būt bojāti, bet raža – mazāka.

Pirmkārt, ir dažādi iemesli, kāpēc augļiem novākšanas laikā rodas defekti, piemēram, neregulāra laistīšana. Ja pēc sausuma perioda koku pamatīgi aplaista vai sākas lietusgāzes, augļi var pēkšņi piebriest un saplaisāt. Augļu veidošanās laikā koki un krūmi jālaista regulāri. Atcerieties, ka saknes vajag pārsegt ar organisko mulču, kas palīdz saglabāt augsnes mitrumu.

Nozīme ir arī izretināšanai – vasaras vidū koks pats atbrīvojas no daļas augļu. Ja ar dabīgo izretināšanu nepietiek, pārējo jānorauj pašiem. Šādi nepieciešams apstrādāt jaunos kokus, citādi nākamajos gados raža var būt daudz mazāka. Tas, cik daudz augļu jānorauj, atkarīgs no koka vecuma un stāvokļa. Kopumā jāatstāj viens ābols pie 10 līdz 15, bet viena plūme pie 5 līdz 8 centimetru gara zara, kā arī viens vai divi bumbieri ķekarā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!