Lai gan ballīšu sākuma daļā lielākoties sarunas viesiem raisās mazākās kompānijās, kopīga maltītes ieturēšana ir šādu pasākumu sastāvdaļa. Lai radītu nepiespiestāku gaisotni, var palīdzēt piknikveida galds jeb iespēja viesiem sēsties nevis uz krēsliem, bet spilveniem. Šis variants labi iederētos pasākumos, kuros ir daudz cilvēku un gari galdi šķiet pavisam nevietā.
Ziedu motīvi dažādās iekštelpu ballītēs nav nekāds jaunums, taču labā ziņa ir tā, ka dārza pasākumos daba pati parūpējusies par šo dekoru. Lai situāciju vēl uzlabotu, dāmas var pielikt savu roku ēdienu greznošanā, piemēram, veidojot ziedu rakstus uz mazām kūciņām.
Ja runājam par ēdieniem, jāpiemin arī dzērieni! Iemet caurspīdīgajā ūdens glāzē dārzā augošās piparmētras vai kādu citu augu lapiņas – šāds dekors radīs pareizo ballītes sajūtu un pilnībā iederēsies tematikā.
Tā kā šādi pasākumi, paļaujoties uz labvēlīgiem laika apstākļiem, tiek rīkoti ar vienu kāju vai pilnībā zem klajas debess, par sienu dekorēšanu nav jādomā. Dabā viss ir mijiedarbībā, tāpēc dārza ballīšu greznošanā pieturies pie šī paša principa – tas, kas šķiet kopā neliekams, iespējams, ideāli der kopā. Vari izmēģināt, kā kopā izskatīsies rūtains galdauts ar plankumainām salvetēm.
Pasākuma atmosfēras radīšanas nolūkos nedrīkst aizmirst par sīkumiem, jo tiem vakara gaitā tiks vērsta uzmanība. Tā kā šādos pasākumos liela nozīme ir tieši vietai, piemēram, lievenim, pagalmam vai lapenei, droši vari izmantot dabā esošos elementus savā labā. Burciņās saliktas krūmu ogas vai ziedi piešķirs ballītei dabiskuma noskaņu.
Šo pašu ideju var izmantot trauku kombinācijās, piemēram, miksējot vienas servīzes traukus ar citiem. Ja nepatiks, varēsi bez sirdsapziņas pārmetumiem atgriezties pie tradicionālā varianta.
Vietas norobežošanai vari apsvērt ideju par paklāja izmantošanu. Šāds nestandarta risinājums kalpos gan kā interesants interjera elements, gan arī radīs viesos sajūtu, ka pārāk tālu no ballītes zonas izklīst nevajag.
Rakstā izmantota informācija no "Elledecor".