Akmeņdārza burvība: pieredzes stāsti labiekārtošanā
Foto: Shutterstock
Varētu šķist, ka akmeņu un klinšu bluķu izmantošanā nav nekā sarežģīta, taču tā nebūt nav. Akmeņdārzos jācenšas rast balansu starp nelielām oļu kaudzītēm un brangiem akmeņiem, kā arī jāzina, kādi augi šādos apstākļos ir spējīgi dzīvot. Savos pieredzes stāstos par akmeņdārzu iekārtošanu dalās cilvēki, kuriem dārzkopība ir tuva sirdij.

Labi izplānots akmeņdārzs vienlaicīgi izskatās gan dabisks, gan arī nedaudz mākslīgs. Ar mākslīgu šajā variantā nav jāsaprot nekas slikts, bet gan iezīme, ka tas ir cilvēka veidots. Ja vēlies ierīkot akmeņdārzu, tad tā izveidei vajadzētu atvēlēt vietu dārza stūrī, jo tādu ir grūti ierīkot blakus, piemēram, viengadīgo puķu dobēm.

Vitolds Silovs iesaka akmeņdārza iekārtošanu sākt ar lielākajiem un tālākajiem akmeņiem. "Akmeņus vajag ierakt pietiekami dziļi, jo, vienkārši noliekot, skats būs nekāds. Vēl jāsaka, ka sākumā dārzs var neizskatīties īpaši labi, taču jāpagaida, kad saaugs augi un krūmi. Tad dārzs sāk uzlabot savu skatu." Viņš piebilst, ka augu kopšana ir tāda pati kā citos dārzos – regulāri jālaista, jāravē un jāapgriež.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!