"Tavs Dārzs" lasītājs Gundars stāsta, ka viņš uz savu lauku māju cenšas aizbraukt brīvdienās, attiecīgi reizi nedēļā, tāpēc regulāri laistīt augus nevar, lai arī kā vēlētos. "Tā kā darba nedēļu pavadu galvaspilsētā, šajā laikā dārzs paliek vientuļnieku sarakstā. Protams, palūdzu, lai kaimiņš aplaista, ja var, taču ne vienmēr tas ir iespējams."
Kā rīkoties šādās situācijās
Taču tas nenozīmē, ka dārzs, kura uzturēšanai var pievērsties tikai reizi nedēļā, nebūs skaists. Ir daudz un dažādas puķes, kuras nemaz nav prasīgas un samierinās ar galēji pretējiem apstākļiem – stipru sauli un ēnu vai sausumu un negaisiem.
Pie šādiem augiem pieskaitāmas salvijas, bergēnijas, milzu zilpodzes, Bizantijas gladiolas, eiforbijas un graudzāles. Sausam un ūdens trūkumam piemērotas sārmenes, kuras nevis zied, bet rada sudrabotu skatu lapotnes dēļ. Arī dažas sīpolpuķes liekamas to sarakstā, kuras nav kaprīzas un iztur sausumu.
Vēl jāpiemin, ka koki un krūmi iedzīvojas vairākus gadus, taču pēc tam to laistīšanai varēs vērst mazāk uzmanības. Daudzgadīgie un divgadīgie pašizsējas augi paši izvēlas vietu, kur dzīt saknes, taču no sēklām diedzētie iznīks, ja tos ignorēs.
Nereti dārzos ir smilšaina augsne, tāpēc ne visi augi stādīšanai tur ir piemēroti. Kādus augus labāk stādīt smilšainā augsnē, lasi šeit.
Informācija apkopota no grāmatas "Sapnis par dārzu".