Foto: Shutterstock
Dažādas parādības debesīs, tostarp pilnmēness un aptumsums, ir mītiem un stereotipiem apvītas. Nav noslēpums, ka daudzi tic – pilnmēness tik tiešām ietekmē cilvēka rīcību. Kā ir ar aptumsumu, kas, starp citu, gaidāms 21. augustā? Izrādās, neparastas darbības novērotas dažādu sugu dzīvnieku ikdienā.

Aptumsuma un tā ietekmes uz dzīvniekiem pētīšana nav nemaz tik nesena, pētniekus šis fenomens interesējis jau krietni sen, pat pirms simtiem gadu, vēstīts portālā "Buzzfeed". Arī pagājušajā gadsimtā veikti vairāki pētījumi, kas apliecina, ka dažādu sugu pārstāvju darbības aptumsuma laikā tomēr atšķiras no ikdienā pieredzētā.

Entomoloģe Džoanna Čiu, kas ikdienā strādā Kalifornijas Universitātē ASV un pēta dažādu dzīvnieku dienas ritmu, "Newsweek" norādījusi, ka atsevišķi ārēji faktori, tostarp arī Saules aptumsums, var kaut nedaudz ietekmēt normālo jeb ikdienā pieredzēto zvēru dienas ritmu. Tas gan nenozīmējot, ka aptumsums uz visiem laikiem izmainīs zvēra dzīvi, taču tādā vai citādā veidā aptumsuma ietekmi dzīvniekos varot novērot.

Foto: Shutterstock

"Daži dzīvnieki būs pārsteigti un ziņkārīgi, gribēdami redzēt neparasto fenomenu, gluži kā mēs, cilvēki," Saules aptumsumu komentējusi Čiu. "Citiem dzīvniekiem, kuriem būs izmaiņas izturēšanās veidā, tas būs saistāms ar gaismas izmaiņām, viņi aptumsumu var noturēt par nakti un darīt to, ko parasti dara naktī. Tas ir atkarīgs no tā, vai dzīvnieks ir aktīvs dienā vai naktī."

Turpinājumā var uzzināt par vairākām dzīvnieku sugām, kuras novērotas Saules aptumsuma laikā.

Suņi baidās, govīm vienalga

Foto: Shutterstock

Riteņzirnekļi iznīcina savus tīklus

Foto: Shutterstock

Šimpanzes ieņem labāko vietu vērošanai

Foto: Shutterstock

Nīlzirgi apmulst

Foto: Shutterstock

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!