Nenoliedzami cilvēki negludina drēbes pēc katras vilkšanas reizes, un gadās svārkus vai kreklu aši iemest atpakaļ skapī. Atceries, ka gludināt drīkst tikai tīru veļu, jo karstums gludināšanas procesā pat vismazākos un neredzamākos netīrumus padarīs redzamus.
Vai pa ausu galam kādreiz nācies dzirdēt, ka pirms gludināšanas veļa jāsalāpa? Tieši tā arī ir – ja apģērbā ir kādi nelieli caurumiņi, tad neaizšūšanas gadījumā tie var izplesties lielāki.
Nav ieteicama pirms gludināšanas veļu pilnībā izžāvēt. Apģērbs izskatīsies perfekti gludināts, ja tas būs nedaudz mitrs, taču gadījumos, kad veļa pāržāvēta, vari pārklāt gludināmajam dēlim mitru palagu.
Lai audums neizstaipītos, slīpi griezta auduma mala jāgludina diega virzienā. Ja tev ir pietiekami daudz laika, lai pievērstos uzlabotai veļas gludināšanai, paturi prātā arī, ka biksēm labāk turēsies vīle, ja vispirms tās iegludināsi caur vieglā etiķūdenī samērcētu drānu.
Zīda audumi un vilnas izstrādājumi jāgludina no kreisās puses, turklāt jāatceras, ka gludināšanas procesā zīdu nedrīkst mitrināt, jo tad iespējama drēbes sakrokošanās. Ar volānu gludināšanu rīkojies sekojoši – vispirms izgludini malu, bet pēc tam pārējo daļu.
Ar tilla aizkariem un sievietēm tik ļoti tīkamajām mežģīnēm arī nemaz nav tik viegli. Viens no variantiem, kā labāk gludināt mežģīnes, ir to iecietināšana (trīs ēdamkarotes cietes uz pieciem litriem ūdens) un pēc tam gludināšana tikai no kreisās puses. Turpretī rūpīgi iztaisnotos tilla aizkarus jāpiesprauž pie līdzenas virsmas un tad jāķeras klāt gludināšanai.
Kokvilnas kreklu gludināšanā ņem vērā, ka vispirms ieteicams gludināt piedurknes, un tikai pēc tam aproces, muguras daļu un apkakli. Lai vīriešu kaklasaitei gludināšanas procesā neizspiestos šuve labajā pusē, tā jāuzvelk uz kartona strēmeles.
Skaidrs, ka liela loma gludināšanā ir pašam gludeklim, tāpēc pievērs uzmanību arī tā tīrībai. Visai vērtīgus ieteikumus, kā notīrīt gludekļa piedegušo apakšu, lūko šeit.
Padomi apkopoti no grāmatas "Mazi noslēpumi mājsaimniecībā".