Viens no veidiem, ko šādos gadījumos iesaka izmēģināt ''Apartment Therapy',' ir sodas pielietojums. Vispirms noskalo instrumentu un tad apber ar sodu, īpaši vietās, kur ir rūsas pēdas. Ļauj kādu laiku (aptuveni stundu) sodai ievilkties un tad ar nelielu birstīti paberzēt netīrās vietas, lai soda noberž nosēdumus. Pēc tam instrumentu noskalo un rūpīgi nosusini, un tikai sausu liec pie pārējiem, citādi mitrums veicinās atkārtotu rūsēšanu.
Nopietnākos gadījumos, kad rūsa pieņēmusies spēkā pamatīgāk, ļoti labi noderēs etiķis. Karstā ūdenī izšķīdini etiķi un instrumentus liec mērcēties nakti. Starp citu, šādi pat ļoti labi var atbrīvot krāsošanas otas no sakaltušās krāsas.
Pavisam neierasts, bet daudzu pārbaudīts un atzīts par efektīvu veidu ir kartupeļa un šķidro ziepju izmantojums. Kartupeli sagriež uz pusēm, ar kartupeļa mīkstumu rūpīgi iesmērē instrumenta netīrās vietas. Noslēgumā ar šķidrajām ziepēm nosēdumus noberzē vēl rūpīgāk un visbeidzot noskalo.
Arī citronskābe var būt visai labs līdzeklis rūsas nomazgāšanai. Karstā ūdenī izšķīdina dažas karotes citronskābes, iemērc darbarīkus un atstāj mērcēties uz vairākām stundām vai pat nakti. Pēc tam rūsai un citiem netīrumiem, kas skābes dēļ atmiekšķējušies, vajadzētu nomazgāties visai viegli.
Vēl var līdzēt citrons un sāls. Apber instrumentu ar sāli, tad ar citrona daivu iesmērē to, lai, sulai ar sāli saskaroties, izdodas noberzēt rūsu. Ietiecams sāli tik ātri nenoskalot, tāpēc, ja ir iespējams, apslaki instrumentu vēl ar citronu sulu un atstāj ievilkties, pirms ķeries klāt pie skalošanas.