klozetpods pods vannasistaba soda tīrīšana
Foto: Shutterstock
Ja vien nav noalgots apkopējs, ar visiem mājas pienākumiem grūti tikt galā, tāpēc šāda līdzekļa izveide vairāku porciju veidā atvieglos mājas soli, kad nebūs laika ķerties pie birstēšanas. Iemet vienu sagatavoto līdzekļa porciju podā, un tas atsvaidzinās un arī nomazgās kaļķakmens nosēdumus.

Kā raksta ''Pretty Providence'', šis padoms patiks tiem, kas vienmēr meklē vienkāršāko un ātrāko veidu, kā paveikt tīrīšanas darbus. Ar laiku klozetpodā kaļķakmens veido nosēdumus, tāpat nepieciešams iekšpusi atsvaidzināt, tāpēc katru reizi, kā manāmas pirmās pazīmes, ka nepieciešama tīrīšana, iemet līdzekli ūdenī un ļauj tam, izšķīst. Līdzeklī apvienotās vielas atmiekšķēs nosēdumus, atsvaidzinās virsmu un ūdeni, kā arī izdalīs patīkamu smaržu.

Lai pagatavotu šādu līdzekli, nepieciešams:

  • Tase sodas
  • ¼ tases citronskābe
  • ½ tase etiķis
  • 1 ēdamkarote ūdeņraža pārskābe
  • 15-20 pilieni ēteriskās eļļas pēc izvēles (lavandas, citrusu, piparmētru u.c.)
  • Silikona forma bumbiņu izveidei

A post shared by @alexiscandy22 on Apr 14, 2017 at 6:57am PDT

Lielākā bļodā ber sodu un ar pirkstiem vai dakšiņas palīdzību sasmalcina visus lielākos kunkuļus. Iemaisa citronskābi.

Atsevišķā bļodiņā vai glāzē sajauc etiķi ar ūdeņraža pārskābi. Šo iegūto šķidrumu pamazām lej klāt sausajām sastāvdaļām un rūpīgi maisa, lai viss sajaucas. Svarīgi šķidrumu pieliet lēnām un tikpat rūpīgi arī apmaisīt, lai viss nesāk putot un iet pāri trauka malām. Visbeidzot piepilina ēterisko eļļu un vēlreiz apmaisa.

Jāsanāk irdenai masai, kas saplok, ja to sastampā. Iegūto masu pilda silikona formiņās, cieši iespiežot, lai iegūtu blīvu formu. Derēs dažādas formiņas – ledus trauciņi, trifeļu vai kādas cepumu silikona formas, galvenais, lai ir, kur iepildīt masu nelielās devās.

Atstāj sažūt vismaz uz sešām stundām vai nakti. Uzmanīgi izņem no formas un liek kādā stikla traukā vai kārbā vannasistabā. Trauku ieteicams turēt klozetpoda tuvumā, un kolīdz radīsies vajadzība atsvaidzināt podu, varēsi to iemest.

Iemetot līdzekli, ūdens podā nav jānolaiž! Jāļauj tam, izšķīst, lai vielas dara savu darbu.
Ja netīk doma par formu izveidi, iegūto masu var tāpat pildīt kādā traukā un katru reizi iebērt ar karoti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!