Ziemcietes nezinātājs var noturēt vai sajukt to ar laimiņu, jo abi augi ir visai līdzīgi un arī zied vienā sezonā, taču šoreiz uzmanības vērsta tieši uz čīksteni, kas var tikt godāta kā septembra augs.
Septembrī ziedošo daudzgadīgo augu visai bieži iesaka akmeņdārzam vai apstādījumiem grupās, arī robežstādījumiem čīkstenes derēs pat ļoti labi, jo augšanas formas ir cerveida un pudurveida. Raksturīgākās īpašības parastajai čīkstenei – cera augstums visbiežāk ir 50-60 cm, lapas ir zaļas, nereti ar sarkanvioletu nokrāsu, sukulentas, uz stublāja pretējas, iegarenas vai ovālas, raksturo ''Dārza Laiks''. Kas attiecas uz ziediem, tie parasti ir pieejami rozā un sarkanvioletos toņos, un tie izkārtojušies blīvā vairogveida skarā un zaru galā.
Piemērojot vietu šim augam, jāņem vērā, ka čīkstenei patiks saule vai pusēna. Piemērota tai šķitīs vidēji mitra, barības vielām vidēji bagāta vai pat nabadzīga, vāji skāba līdz kaļķaina dārza augsne. Stādīšanas attālumā jāievēro 40 cm, raksta ''Raunas Stādi''.