Izstādē 1. oktobrī pulksten 13.15 kaķu areālā interesenti varēs vērot meža kaķu šovu – aplūkot šķirnes, kas veidojušās pašas, cilvēkam tikai tās uzlabojot. Izstādes apmeklētājiem būs arī iespēja klausīties ekspertu stāstījumā par šo šķirņu rašanos, dzīvnieku raksturu un īpašībām.
"Suņu šķirņes ir cēlušās no vilka un šakāļa, un tās visas ir cilvēku veidotas. Savukārt daļa no kaķu šķirnēm nav cilvēku veidotas, bet gan selekcionējušās pašas, cilvēks laika gaitā tās ir tikai mazliet uzlabojis," stāsta Latvijas feniloģiskās asociācijas "Felimurs" prezidente Vija Klučniece.
Norvēģijas meža kaķis
Viena no apburošākajām šķirnēm, ko izveidojusi māte daba. Kā rāda nosaukums – tā ir radusies Norvēģijā, un šis ir vienīgais kaķu šķirnes nosaukums, ko patentējusi kāda valsts. Šķirne savu vēsturi ir aizsākusi vairāk nekā pirms 4000 gadu, un šie kaķi ir piedzīvojuši gan vikingus, gan viņu pēctečus.
Norvēģijas meža kaķi ir apveltīti ar neatkārtojamu acu izteiksmi – viņu zaļās un mirdzošās acis it kā atspoguļo zaļo fjordu ūdeni. Liela auguma, ar biezu, ūdensnecaurlaidīgu akotu un bagātīgu, viegli viļņainu pavilnu apveltītie dažādu krāsojumu kaķi ir Norvēģijas valsts nacionālais dārgums, un izstādes šovā šie brīnišķīgie dzīvnieki būs redzami visā savā krāšņumā.
Menas jenotveidīgie kaķi jeb meinkūni
Par meinkūnu diez vai bieži saka: "Ak, tu, mans mazulīti!". Tas tāpēc, ka šie ir vislielākie kaķi pasaulē. Pieaudzis runcis var sasniegt 14 kilogramus lielu svaru, bet kaķene – 10 kilogramus. Šī šķirne atšķiras ar savu īpatnējo galvas formu, kurā ļoti izteikta ir purna daļa, kas veido gandrīz taisnstūri, bet lielās, slīpi novietotās acis un milzīgās ausis ar bagātīgiem pušķīšiem mazliet atgādina meža brāli – lūsi. Neskatoties uz iespaidīgajiem izmēriem, meinkūni ir ļoti rotaļīgi un mīlīgi, tiem nav raksturīga ne vismazākā agresivitāte. Parasti izstādēs šīs šķirnes kaķi veido gandrīz pusi no dalībniekiem, jo ir ļoti populāri.
Kuriļu bobteils
Par Kuriļu bobteiliem mēdz teikt – kaķis ar suņa dvēseli, jo, lai arī šo kaķu raksturs ir neatkarīgs, tie nereti izvēlas sev saimnieku. Turklāt tiem nav iebildumu iet pastaigā pavadiņā vai pat bez tās. Nu gluži kā sunītis! Šķirne tika atklāta tikai 20. gadsimta beigās Kuriļu salās, oficiāli atzīta 1995. gadā. Tiek uzskatīts, ka Kuriļu bobteils dzimis dabiskā ceļā, sakrustojoties Sibīrijas kaķiem un Japānas bobteiliem, kuri tika ievesti ar zvejnieku un pārdevēju palīdzību. Arī tagad šīs šķirnes kaķus var satikt dabiskā vidē Kamčatkā un Sahalīnas salā Krievijā.
Kuriļu bobteila raksturīgākā pazīme ir stipri saīsināta, ar dabiskiem lūzumiem bagāta aste, kas pusgarspalvainā variantā uz kaķa muguras veido amizantu pušķi jeb pomponu. Tiem ir īpatnēji veidotas pakaļkājas un savdabīga gaita, kas tos atšķir no pārējiem savas sugas brāļiem. Arī Kuriļu bobteili izstādē cīnīsies par godalgotām vietām.
Pavisam kopā abās izstādes "ZooExpo 2017" dienās varēs aplūkot 26 šķirņu kaķus un 226 šķirņu suņus. Tāpat varēs apskatīt arī kaziņas, ponijus, trušus, kāmīšus, žurciņas, nutrijas, mājas seskus, pīļu ģimeni, zosis, tītarus, mazos cālīšus ar mammu un tēti un vēl citus. Neizpaliks arī plašs zooindustrijas preču un pakalpojumu piedāvājums par labām izstādes cenām, aizraujoši paraugdemonstrējumi un iespēja izlēkāties no sirds piepūšamās atrakcijās bez papildu maksas.
Izstādi "ZooExpo" rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1 sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju un Latvijas felinoloģijas asociāciju "Felimurs".
Izstāde norisināsies starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā 30. septembrī un 1. oktobrī no pulksten 10 līdz 18.
Plašāk par izstādi un ieejas maksu var lasīt šeit.