Mēģinot dīvāna virsmu, gultu vai kādu mīksto krēslu notīrīt ar slapju lupatiņu, tā momentā kļūs netīra un no tā cietīs arī kanalizācijas sistēma, tāpēc ieteicamāks variants, kā šo darbiņu paveikt, ir uzvilkt gumijas cimdus un ar tiem uzslaucīt apmatojumu. Gumijas materiāls ļoti labi uzslaucīs smalko apmatojumu, tādējādi varēsi viegli tos saņemt, ierosina ''The Krazy Coupon Lady''.
Ja negribas smērēt nedz lupatiņu, nedz izniekot cimdus, ņem vērā, ka arī ar slapjām plaukstām ļoti labi var uzslaucīt spalvu kumšķus. Ķēpāšanās un nemitīga roku skalošana ir neizbēgama, taču tas ir iedarbīgs veids. Vēl šim netīrajam darbam var izmantot mitrās salvetes – nebūs nekas jāskalo, atliek tikai izmest katru iztērētu gabaliņu, kas aplipis pūkām.
Ja vilna izkaisīta pa paklāju, kur pat putekļusūcējs netiek galā, ļoti pateicīgs palīgrīks būs logu mazgāšanas sliede. Gumijas sliede rīka galā uzslaucīs visas pūkas labāk nekā jebkura drāna. Vēl viens visai noderīgs rīks paklāja notīrīšanai ir pumeks. Tā raupjais materiāls un šķiedras ļoti labi savāks vilnu, pat to, kas dziļi iesēdušies paklāja šķiedrās, raksta ''Apartment Therapy''.
Drēbju kopšanas rullītis visbiežāk ir pārāk mazs un jauna līmlente jānoplēš teju ik pēc katra vilciena. Tad nu ko līdzīgu, tikai lielākā izmērā, var izveidot, ņemot talkā krāsošanas rullīti. Apkārt rullītim aptin līmlenti ar lipīgo pusi uz āru visā garumā, lai ir pēc iespējas lielāks laukums ar lipīgo virsmu. Un tad rullē tīrāmo virsmu – dīvānu, mīkstos krēslus, paklāju, drēbes vai ko citu.
Vēl dažādu mīksto virsmu tīrīšanai var aizņemties ierosinājumu par švammes izmantojumu, kam ir asāku saru virsma vienā pusē. Ja švammes mīkstā puse diži spalvas neuzslaucīs, tad abrazīvākā puse gan itin labi tiks galā ar šo uzdevumu.
Starp citu, ja grūtības ir notīrīt apģērbu vai segas no mājdzīvnieka atstātajiem lēkšķiem, nesteidz ar pienākumu tikt galā veļas mašīnai. Ja ir iespēja, vispirms izmanto veļas žāvētāju – tad liela daļa matu nonāks.