Viens pamatnoteikumiem, kas jāievēro, šāda izstrādājuma lietošanā – paklājs jātur vietā, kur tas nav tiešiem saules stariem apdraudēts. Vēl tam noteikti nebūs piemērota vieta telpā ar mitru gaisu, piemēram, vannasistabā, jo vilna visai ātri saķeps un kļūs neatgūstama savā pūkainībā un mīkstumā, rekomendē ''Apartment Therapy''.
Šāda paklāja tīrīšana noteikti nav no vieglākajām, taču ik pa laikam būtu vērtīgi to iznest laukā un izklapēt, lai smalkie putekļi izvēdinās. Ja gadījies uz paklāja ko izliet vai izbērt, rīkoties vajag nekavējoties, ņemot talkā sausu lupatiņu. Cik vien iespējams, uzslauka vai uzvāc potenciālā traipa vaininieku. Tikai tad, kad ar sauso drānu viss iespējamais noslaucīts, var ķerties pie nopietnākas tīrīšanas, ņemot talkā jau viegli mitru drānu un speciālo tīrīšanas līdzekli kažokādām.
Lai arī cik netīrs laika gaitā kļūtu šis paklājs, nekādā gadījumā nemazgā to veļasmašīnā. Mazgāšana pieļaujama vien ar rokām, pēc iespējas iztiekot bez ķīmiskiem līdzekļiem. Kāpēc nepieciešams speciālais tīrīšanas līdzeklis kažokādu kopšanai? Jo tajos nav vielu, kas bojā dabīgos taukus, kas ir vilnas sastāvā un veicina īpašo siltuma uzturēšanu.
Atceries, ka paklāja žāvēšana ierīcēs nav vēlama, tāpat arī nevajadzētu ar rokām to stingri ņurcīt un griezt, citādi vilna zaudēs struktūru. Žāvēt vajadzētu labi vēdinātā telpā vai ārā, noēnotā vietā, kur nav tiešu saules staru.
Laika gaitā aitādas paklāji var savilkties ar kādām smakām, taču šim nolūkam gan var izmantot kaut ko no virtuves plauktu satura, un tā ir soda. Izbārsti to uz sausa paklāja (to var darīt arī ar citiem paklājiem), nedaudz papurini vilnu, lai soda piekļūst arī dziļākās spraugās un tad dažas stundas vai pat nakti ļauj tai ievilkties. Pēc tam atliek vien paklāju kārtīgi izpurināt vai izsūkt ar putekļusūcēju – no nepatīkamās smakas vairs nebūs ne vēsts.