Tautas padomi, kā saglabāt mārtiņrozes stādīšanai dārzā
Foto: Shutterstock
Daži mārtiņrožu stādi jau noziedējuši, citi vēl ir pašā plaukumā, atkarībā no šķirnes, bet noteikti ne vienam vien radies jautājums, vai tās iespējams kaut kā saglabāt, lai iestādītu dārzā un pēcāk par rudens ziedoni priecāties jau puķudobē? Lūkojām pašmāju pieredzi ''Cālis'' forumā.

Kāda mazdārziņa īpašniece atzinusies, ka nav pat gaidījusi pavasari un gan noziedējušās, gan vēl ziedošās mārtiņrozes iestādījusi dobē jau rudens sezonā. Tam iemesls gan bijis tāds, ka neesot bijusi vieta, kur tās atbilstošā klimatā uzglabāt. Kāda foruma aktīviste ierosina izmantot balkona, lodžijas, terases, garāžas, noliktavas priekšrocības un podiņam ļaut pārziemot tur, jo istabas temperatūrā tas noteikti neizdosies. Tikai jāuzmana, lai izvēlētajā telpā būtu pietiekams gaisa mitrums. Piemēram, kāda fpruma lasītāja stāsta, ka garāžā ar sauso gaisu nācies augu aptuveni reizi mēnesī aplaistīt, taču varot arī augsnes virskārtu noklāt ar purva sūnām, jo tās ļoti labi saglabā vajadzīgo mitruma līmeni.

Vai tas būtu pagrabs, garāža vai noliktava, raugies, lai noglabātajam podiņam būtu nokniebti visi ziedi. Tos, kas jau noziedējuši un nokaltuši, noknieb uzreiz. Taču, kad liec jau ziemas miegā vēsumā, nogriez arī ziedkātus gandrīz līdz poda malām. Kad ir īstais laiks mārtiņrozes vest ziemas guļā? Vai nu tad, kad tās pašas dabīgi noziedējušas, vai ārā izliektie podiņi apsaluši.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!