Kāpēc briketes ir labākas par malku – kā izvēlēties kvalitatīvākās
Foto: Shutterstock
Tiem, kam aktuāla malkas apkure, vai nu ir apsvēruši kurināšanai izmantot briketes vai arī to jau piekopj. Ja esi starp tiem, kas tā arī nav tikuši skaidrībā, vai briketes ir pateicīgs kurināmais materiāls un kā to izmantošana atšķiras no malkas, šis raksts palīdzēs tikt skaidrībā.

Brikešu piedāvājums, šķiet, ar katru gadu palielinās un parādās arvien jauni to veidi, taču pēc būtības kokskaidu briketēm ir viens skaidrojums – tas ir ekoloģisks un energoefektīvs kurināmais materiāls. Pateicoties brikešu blīvumam un mazajam mitruma procentam, kas tām piemīt, briketēm ir daudz lielāka siltumietilpība nekā malkai. Jāmin arī tas, ka briketes kā cieto kurināmo var izmantot gan kamīnos, gan ilgdegšanas krāsnīs un apkures sistēmās. Taču šajā visā ir būtisks ''bet'', skaidro ''Ošukalns'' pārstāvis Dāvis Dāboliņš. Ja ar briketēm vēlies kurināt plītī vai krāsni, jāatceras, ka briketes ir daudz blīvākas, līdz ar to izdalās lielāks siltums un jābūt uzmanīgiem ar pārkurināšanu. Brikešu skaits kurināšanas laikā ir atkarīgs no krāsns vai kamīna, kurā tās tiek kurinātas, tāpēc pirmajā reizē noteikti nepārspīlē ar to daudzumu.

Lai saprastu, kā izpaužas brikešu energoefektivitāte, konsultants skaidro, ka viena tonna brikešu aizstās aptuveni trīs m3 malkas. Bet bez šī aspekta jāņem vērā arī tas, ka briketes nav jāžāvē, jāskalda un jākrauj kā malka, tādējādi tiek arī ieekonomēts laiks. Turklāt briketes aizņem mazāk vietas un to lietošana neatstāj tik daudz gružu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!