interjers viesistaba dīvāns kumode iekārtojums mākslas darbi
Foto: Shutterstock

Putekļi savas mitināšanās vietas nešķiro – tie nonāk visur, kur vien ir iespēja. Arī skaistākie mākslas darbi pie sienām tiem nav šķērslis, un putekļi pat tīri labprāt nosēdīsies uz rāmja un pašas bildes. Kā atbrīvot mākslu no smagās nastas?

Pateicoties bagātajai fantāzijai, cilvēki atklājuši pārsteidzošas metodes dažādiem mājas darbiem. Un viens no atjautīgākajiem atklājumiem kanvu un mākslas darbu tīrīšanā ir maizes šķēles izmantojums. Lai arī ēdiens šādā veidā tiek izšķērdīgi izmantots, efekts ir panākts, un no putekļiem nav ne vēsts. Ņem maizes riecienu (ieteicama klasiskā baltmaize), kas vēl ir mīksts, un ar viegli piespiedošām kustībām noslauki putekļus. Nav vajadzība nemaz stingri berzēt vai rūpīgi slaucīt, putekļi ļoti labi noslaucīsies tāpat, iesaka ''The Krazy Coupon Lady''.

Šī pieeja ir ļoti pateicīga arī bilžu rāmju tīrīšanai, ko nevarētu teikt par slapju lupatu, jo ar to nejauši var sabojāt gleznu, izpludinot krāsas. Tāpat, ja uz rāmja paliks mitrums, putekļi krietni ātrāk atkal uz tā nosēdīsies, tāpēc maizes šķēles izmantojums atspēkojas pat divkārt.

Nereti mākslas darbi ir ar izteikti reljefu, un šādos gadījumos bez maizes šķēles var izmantot arī sausu krāsošanas otiņu. Sausie sari izslaucīs putekļus no reljefa.

Atceries, ka nevienu mākslas darbu nevajadzētu tīrīt ar mitru drānu, mitrajām salvetēm vai apsmidzināt ar kādu tīrīšanas līdzekli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!